Zemāk esošajā garafikā varat redzēt visus Latvijā šomēnes izmantotos elektroenerģijas ražošanā izmantotos veidus.
Grafikā skaidri iezīmējas melnās līnijas jeb gāzes ģenerējošās jaudas samazinājums. Tieši šis līmenis noteica augstās elektrības cenas februārī, un apliecina, ka bezvēja apstākļos visā Baltijas valstu reģionā, Latvijā gāze ir bijusi noteicošā elektrības cenu veidošanā.
Diemžēl, kā redzat grafikā, krītot ”melnajai” enerģijai, to, atšķirībā no Lietuvas, paši nespējam aizvietot ar ”zaļo”, kas šajā grafikā ir vējš ar zaļo krāsu, tomēr labā ziņa šajā jomā ir dzeltenā līnija, kas norāda uz saules enerģijas ražošanu. Kā redzat, bieži ir arī periodi, kad saules saražotais pārspēj Daugavas HESu saražoto, kas grafikā attēlots ar sarkano līniju.
Apmēram tā tas viss rīt nonāks līdz vadiem mūsu mājokļos – kamēr spīd saule, Daugavas krātuvēs uzkrājas ūdens, samazinoties vējam, pieaug gāzes patēriņš un rezultātā – dienas laikā saules elektrība ir lēta (rīt zem 1 centa), naktī tik pat lētu dos Daugava, bet vakarpusē iestāsies pilnīgs bezvējš un cena vairākas stundas atkal pieaugs 15-20 centu līmenī.
Rīt, 8,martā, Latvijā diennakts vidējā elektrības cena būs 6,58 centi, kas joprojām ir viena no zemākajām Eiropā, jo Austrijā šī cena būs 9,72 centi, Vācijā 9,06 centi, bet Polijā 9,84 centi par 1 kilovatstundu. Protams, ar Ziemeļvalstīm konkurēt nespējam, jo Somijā rīt teju visu dienu elektrība būs tuvu 0 centiem un zem nulles.