Jau kopš bērnības jeb tad, kad apjautām, ka Zeme ir apaļa, sākām domāt par to, kur mēs nonāktu, ja sāktu rakt tuneli tā, lai tiktu ārā otrā pusē. Daži varētu pieņemt, ka, ja viņi izraktu tuneli no Eiropas, viņi, iespējams, nonāktu Austrālijā, un, ja viņi sāktu no rakt ASV, viņi nonāktu Ķīnā. Tomēr realitāte ir tāda, ka vairumā gadījumu mēs atrastos atklātā okeāna vidū.
Fiziski, protams, mēs nekad nespēsim pārvarēt šo gandrīz 13 000 kilometru garo ceļu, ejot cauri zemes garozai, mantijai, iekšējai un ārējai kodolam. Tomēr jaunā interaktīvā Antipodes Map vietne sniedz teorētisku veidu, kā pārbaudīt atrašanās vietas “antipodu”.
Zem “antipoda” jēdziena ir domāta pasaules otrā puse, vienkāršiem vārdiem sakot, punkts uz Zemes virsmas, kas ir diametrāli pretējs jūsu atrašanās vietai. Faktiski šos divus punktus savieno taisna līnija, kas iet caur “Zemes sirdi”.
Mūsu planētas virsma ir 71% ūdens, un tāpēc nav pārsteidzoši, ka vairumā gadījumu, lai kur mēs sāktu rakt savu tuneli, mēs, visticamāk, nonāktu atklātā okeānā. Tomēr ir daudz pilsētu, no kurām, ja mēs ceļotu cauri Zemes centram, mēs nonāktu cietzemē. Piemēram, Ouklenda Jaunzēlandē ir savienota ar Sevilju un Malagu Spānijā, savukārt, rokot tuneli no Šanhajas Ķīnā, mēs nonāktu Argentīnas galvaspilsētā Buenosairesā.
Interesanti, ka lielākā daļa Ķīnas pilsētu šajā sarakstā ir mazākumā, rokot tuneli, no kura jūs, iespējams, nonāktu uz sauszemes, nevis atklātā jūrā. Piemēram, ja jūs ceļojat no Pekinas centra, jūs nonāksit Rio Negro, netālu no Bahia Blanca Argentīnā.
Interaktīvās kartes autori atzīmē, ka viens piemērs diviem precīziem pretstatiem ir Ulan-Ude Krievijā un Puerto Natales Čīlē. Taču, ja krievi sāktu rakt tuneli no Maskavas centra, viņi droši vien nonāktu Klusajā okeānā, kur apkārt nav nevienas dzīvas dvēseles, tikai zivis.
Ir arī zināms, ka divi lielākie apdzīvotie antipodālie reģioni atrodas Austrumāzijā (Ķīna un Mongolija) un Dienvidamerikā (Argentīna un Čīle). Tajā pašā laikā visi lielākās sauszemes masas, Austrālijas cietzemes, antipodi ir pilnībā iegremdēti okeānā.
Interaktīvā karte parāda, ka, ja mēs izraktu tiešu tuneli no lielākās daļas Eiropas vai ASV, mēs nonāktu atklātā okeānā, starp zivīm, vaļiem un citiem iemītniekiem.