Sanktpēterburgā no Levašovska memoriālajiem kapiem pazudis piemineklis represētajiem poļiem, raksta Sever.Realii. Kapsētas administrācija nespēja atbildēt uz aktīvistu un žurnālistu jautājumiem par to, kur pazudis piemineklis. Vēsturnieks Anatolijs Razumovs, kurš kopā ar vēsturnieku un nu jau politieslodzīto Juriju Dmitrijevu pētīja staļiniskās represijas, atbildi par pieminekļa pazušanu pieprasīja pilsētas gubernatoram Aleksandram Beglovam.
Razumovs pieļauj arī, ka pieminekli varēja aizvest restaurācijai, taču par to nekur nav ziņots, viņš saka. Sanktpēterburgas valdība un likumdevēja vara vēl nav oficiāli komentējuši Razumova prasību un situāciju ap piemiņas zīmes pazušanu.
Iepriekš tika ziņots, ka Ļeņingradas apgabalā pazudusi piemiņas plāksne poļu neatkarības cīnītājiem, kuri bija Šlisselburgas cietokšņa gūstekņi. Kā atzīmē Sota, visbiežāk “pazūd” pieminekļi represētajiem poļiem un lietuviešiem. Piemēram, jūnijā Burjatijā tika nojaukts piemineklis poļiem trimdiniekiem, 1866. gada nemieru dalībniekiem uz Baikāla apļa dzelzceļa. Maijā netālu no Irkutskas, Pivovarihas ciemā, aizsedzoties ar padomju represiju upuru piemiņas memoriāla labiekārtošanu, tika nojaukts poļu piemineklis un lietuviešu krusts. 1930.-1940.gadu poļu un lietuviešu trimdinieku memoriāls Permas apgabalā, Galjašoras traktā, tika nojaukts aprīlī, bet novembrī Tomskā nezināmas personas sabojāja memoriālu represētajiem poļiem. Turklāt no mājām Permā, Tulā, Maskavā un Sanktpēterburgā arvien biežāk pazūd “Pēdējā adreses” piemiņas zīmes.