Gardi sālītas cūcenes ir īpašas ar to, ka šīs sēnes prasa rūpīgu un nesasteigtu iepriekšējās sagatavošanas tehnoloģiju. Tas šoreiz nozīmē, ka cūcenes vajadzēs ilgāku laiku gan izmērcēt, gan novārīt vairākos ūdeņos. Šoreiz aprakstītais gan nenozīmē, ka nepastāv mazāk laikietilpīgi veidi cūceņu pagatavošanai, bet par tiem uzrakstīsim citreiz.
1 kg cūceņu iesālīšanai izmantosim 50 gramus sāls, 3-4 lauru lapiņas, 2 ķiploka daiviņas un 1 tējkaroti diļļu sēkliņas.
Vispirms rūpīgi attīrām sausās cūcenes, izgriežam iespējami bojātās vietas, nogriežam kājiņas aptuveni 5 mm attālumā no cepurītēm, lielākās sēnes sagriežam mazākos gabalos, sagatavoto beram lielākā bļodiņā un pārlejam ar ūdeni. Šoreiz kopējais sēņu mērcēšanas laiks būs 15 stundas, bet ik pēc 4-5 stundām ūdeni noteikti nomainām pret svaigu.
Izmērcētās cūcenes nokāšam caurdurī, liekam lielā katliņā, pielejam ūdeni, pievienojam nedaudz sāls, liekam katliņu uz uguns, novārām aptuveni 5 minūtes, pēc tam ūdeni nolejam, liekam katliņu zem auksta ūdens krāna, sēnes kārtīgi noskalojam, liekam katliņu atpakaļ uz uguns, pielejam ūdeni, pievienojam nedaudz sāls un šoreiz sēnes novārām 30 minūtes.
Pa šo laiku citā katliņā gatavojam sālījumu. Lejam katliņā aptuveni 2 litrus ūdens, pievienojam sāli, lauru lapiņas, attīrītas ķiploka daiviņas, diļļu sēkliņas, liekam katliņu uz uguns, pēc vārīšanās sākuma ņemam nost no uguns, pārsedzam katliņu ar vāku un ļaujam marinādei jeb sālījumam piesātināties.
Pēc 30 minūšu sēņu novārīšanas katliņa saturu nokāšam caurdurī, sēnes rūpīgi noskalojam zem tekoša ūdens un ļaujam šķidrumam maksimāli notecēt. Cenšamies pārāk ilgi sēnes neturēt caurdurī un, ja ūdens pietiekoši notecējis, sēnes pārliekam katliņā ar sālījumu. Liekam uz uguns, novārām ne ilgāk kā 10 minūtes, ņemam nost no uguns un novārīto atstājam katliņā zem vāka pilnībā atdzist.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!