Skaisti noformēts ēdiens veselībai varētu būt labvēlīgs ar to vien , ka uzlabo noskaņojumu un labā noskaņojumā arī mūsu organisms funkcionē labāk , rosina ēstgribu un citādi noskaņo labvēlīgi . Protams , viss tiek izjaukts , kad ķeramies ēdienam klāt ar dakšinu , bet varam visus iepriekšminētos labumus izjaukt arī apzināti . Viena iespēja ir samaisīt visu kopā apetīti rosinošos salātos , bet vēl ķecerīgāka doma būs izveidot no svaigiem dārzeņiem kādu auksto zupu .
Recepšu ir daudz , bet daudz ir arī to saimnieču , kuras tik ļoti uztver zupu kā atsevišķi pasniedzamu ēdienu , ka arī salātus , kuri pagatavoti kā zupa , nevēlas gatavot kā galveno ēdienu , lai gan arī šeit ir iespējas variēt ar milzum daudz sastāvdaļām un piedevām.
Lūk , viens no piemēriem , gaspačo! Tādi paši kā visi salāti , bet tikai bagātīgi pārlieti ar tomātu sulu un ēdami ar karoti . Sastāvdaļas – divi tomāti , sarkanais sīpols , puse gurķa , puse zaļas krāsas paprikas , puse dzeltenas vai sarkanas krāsas paprikas , ķiploka daiviņa , puse tējkarotes cukura ,sāls un citas garšvielas. Bez 3 – 4 glāzēm tomātu sulas , vēl pievienosim ceturtdaļglāzi ar augu un olīveļļas sajaukumu un tējkaroti baltā vīna etiķa.
Kā īpaša piedeva pie gaspačo tradicionāli tiek pasniegti baltmaizes grauzdiņi . Varam tos pagatavot arī paši – viegli apviļājam ar saspiestiem ķiplokiem un eļļu , bet pēc tam uzberam uz cepešpannas un liekam cepeškrāsnī , 180 grādos uz 10 – 15 minūtēm . Ja vēlaties tikai grauzdiņus ,tad no sākumā minētā varat gatavot nevis zupu , bet dzeramu mērci , kurā varat grauzdiņus pamērcēt . Atliek tik vien kā pamainīt sastāvdaļu daudzumu tā , lai tie satilptu blendera trauciņā.
edieni26