Tieši tāpat kā mēs sākam sava kalendārā Jaunā gada sagaidīšanu 31.decembrī , arī ķīniešu Jaunā gada svinības sākas šodien , jo 2017.gadā ķīniešu jaunais gads iestāsies 28.janvārī. Tas nozīmē arī to , ka tieši rīt oficiāli sāksies Gaiļa gads , kurš ilgs līdz 2018.gada 16.februāriem , kad to nomainīs Suņa gads.
Jāpiebilst , ka arī Gaiļa gadi , katrā to iestāšanās reizē , tiek papildināti ar vienu no 5 ( koka , uguns , zemes , metāla un ūdens ) elementiem jeb fāzēm un šoreiz kārta pienākusi Ugunīgā Gaiļa gadam. Protams , šo jēdzienu pamatā ir tradicionālā ķīniešu filosofija , tāpēc tajā neiedziļināsimies , jo mūsdienās arī Ķīnā un citās valstīs , kurās godina senās kalendārās tradīcijas , šos svētkus pieņemts dēvēt arī par Pavasara festivālu.
Ja meklējam vēl kādas līdzības ar mūspuses Gadumijas svētku tradīcijām , arī Ķīnā sagaidīšanas laiks ir ģimeniski svētki , kurus dēvē arī par ”Atkalapvienošanās vakariņām ” un šī tradīcija , vienlaikus ar nedēļu ilgstošu oficiālo brīvdienu laiku , tieši šodien radīs gada lielākos satiksmes sastrēgumus , kad daudzi ķīnieši dosies uz savām dzimtajām vietām. Ar mazākiem sastrēgumiem , tomēr ar ļoti plašiem svētku sarīkojumiem , laika posms no 27.janvāra līdz 2.februārim , priecēs ikvienu pasaules nostūri , kurā dzīvo ķīniešu kopienas.
Eiropā šos svētkus īpaši sagaidīs Lielbritānijā , jo notiks gan tradicionālais festivāls Liverpūlē , gan krāšņa parāde Londonā , gan plašas svinības Ņūkāslā un Mančesterā. Šajās dienās , piemēram , ir pausti skaitļi , ka Londonā svinētāju skaits varētu būt 700 000 cilvēku liels un svētku galvenie pasākumi notiks svētdien , 29.janvārī Trafalgāra skvērā , Čainataunā un Vestsaidā.
Par Latvijā plānotajām Ķīniešu Jaunā gada svinībām plašāku informāciju nevarēsim sniegt , tomēr arī Latvijā ir daudz tieši ar Ķīnu saistītu ēdināšanas iestāžu , kuras noteikti šajās dienās būs sarūpējušas ko īpašu saviem apmeklētājiem. Un, protams , skaistu un sirsnīgu svētku nekad nevar būt par daudz , tāpēc vēlreiz – Laimīgu Jauno gadu!
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!