Šodien, 27. jūnijā, garām Zemei lido milzu asteroīds Everesta lielumā. Asteroīds riņķo ap Sauli un pirmo reizi lido tik tuvu mūsu planētai. Zinātnieki uzskata, ka tā nākotnes pietuvošanās varētu izraisīt klimata pārmaiņas uz Zemes.
Asteroīds 2011 UL21 ir Everesta kalna lielumā. Pirmo reizi 2011. gadā to atklāja Arizonas zinātnieki no. Šis ir lielākais asteroīds, kas pēdējo 125 gadu laikā reģistrēts Zemes tuvumā. Tas sasniedz vairākus kilometrus diametrā.
Paredzams, ka ceturtdien, 27.jūnijā, tas no Zemes lidos maksimāli 6,5 miljonu km attālumā.
To var redzēt caur teleskopu. Turklāt debess ķermenis būs redzams ne tikai 27.jūnijā, bet arī turpmākajās divās dienās.
“Šis asteroīds ir lielāks par 99% no visiem zināmajiem objektiem, kas jebkad tuvojušies Zemei,” teikts Eiropas Kosmosa aģentūras paziņojumā, ko citē Daily Mail.
Tajā pašā laikā nav jābaidās, ka šis asteroīds nokritīs uz Zemes, apliecināja organizācija. Pat tad, kad asteroīds atrodas vistuvākajā punktā mūsu planētai, tas joprojām būs gandrīz 17 reizes tālāk nekā Mēness no Zemes.
Pētnieki prognozē, ka nākamreiz šis pats asteroīds Zemei vistuvāk pietuvosies 2089. gadā. Saskaņā ar prognozēm attālums starp to un mūsu planētu tad būs aptuveni 2,7 miljoni kilometru.
Pēdējo dažu mēnešu laikā astronomi ir cieši novērojuši šo kosmisko ķermeni, izsekojot tā trajektorijai, lai pārliecinātos, ka milzis nesadursies ar Zemi. Šo asteroīdu iepriekš sauca par “planētu slepkavu”. Ja tas skars Zemi, tas var nodarīt postījumus kontinentālā mērogā un pat izraisīt būtiskas klimata pārmaiņas, ziņo LiveScience.
Taču Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta zinātnieki jau pērn noskaidroja, ka no šī asteroīda nav jābaidās. Tas neskars Zemi vismaz nākamos 1000 gadus.