Neskatoties uz Vladimira Putina draudiem un viņa izsludināto mobilizāciju Krievijā, Ukrainas sabiedrotie vēl nevēlas mainīt savu pieeju un piegādāt tai smagākus un modernākus ieročus, kādus prasa Kijiva.
Maz ticams, ka notiks kāds būtisks ieroču plūsmas pieaugums vai atteikšanās no tabu, ko Rietumvalstis sev iepriekš izvirzīja attiecībā uz aprīkojuma piegādi, aģentūrai Bloomberg sacīja augsta Eiropas amatpersona . Viņš sacīja, ka ASV joprojām ir piesardzīgas, un Eiropas krājumi ir ierobežoti.
Krievijas paziņojumi “neiespaido” Pentagona pieeju Ukrainas atbalstam, dienu pēc tam, kad Putins paziņoja par mobilizāciju, sacīja tās pārstāvis brigādes ģenerālis Patriks Raiders. Pēc viņa teiktā, piešķīrumi atbalstam Ukrainai tagad paredz divu gadu apvārsni. Taču jau no paša sākuma lēmumi par piegādi tiek pielāgoti, lai izvairītos no pilnvērtīga pasaules kara.
Svētdien prezidents Volodimirs Zelenskis intervijā telekanālam CBS aicināja piegādāt vairāk vairāku palaišanas raķešu sistēmu, artilērijas, pretgaisa aizsardzības sistēmas un tankus, lai paātrinātu okupēto teritoriju atbrīvošanu. Prezidenta biroja vadītāja padomnieks Mihailo Podoļaks pēc Putina runas tviterī rakstīja: “Vislabākā atbilde uz Krievijas eskalāciju ir HIMARS, ATACMS, Abrams, Leopardi.”
Ukraina jau vairākus mēnešus ir lūgusi ATACMS raķešu sistēmas ar darbības rādiusu līdz 300 km, taču ASV baidās, ka tās varētu izmantot, lai sasniegtu mērķus Krievijā. Rietumvalstis nav gatavas piegādāt tankus, kas atrodas NATO dienestā, piemēram, amerikāņu Abrams un vācu Leopard.
Saskaņā ar četrām amatpersonām, kuras ir informētas par plānotajām piegādēm Ukrainai, pagaidām nav pazīmju, ka Eiropas valdības varētu uzsākt jaunu smago ieroču piegādes kārtu Ukrainai. Pēc viņu domām, par galveno klupšanas akmeni kļuva Leopard tanki. Tos izmanto vairākas NATO valstis, taču tos var pārvietot jebkur tikai ar Vācijas atļauju, un tā nedod savu piekrišanu. Pēc kādas personas, kas pārzina situāciju, teiktā, Vācijas valdībai nav bijis oficiālu lūgumu eksportēt ”leopardus” uz Ukrainu.
ASV apsver Ukrainas lūgumu pēc jaudīgākiem ieročiem. Saskaņā ar Pentagona amatpersonas teikto, Vašingtona var piekrist piegādāt Grey Eagle bezpilota lidaparātu, kas bruņoti ar Hellfire raķetēm. Taču Baltais nams pagaidām nevēlas piegādāt Ukrainai iznīcinātājus, baidoties no konflikta paplašināšanās un NATO ievilkšanas tajā.