Vladimirs Putins apspriedei ar jaunievēlēto ASV prezidentu Donaldu Trampu izklāstījis līguma par Ukrainu aprises, raksta Reuters.
Pieci Kremlim tuvu stāvoši avoti aģentūrai sacīja, ka runa ir par pamieru un kara iesaldēšanu frontes līnijā. Pēc viņu domām, Putins varētu piekrist karaspēka izvešanai no dažām okupētajām teritorijām, taču uzstās uz kontroles saglabāšanu pār anektētajiem reģioniem. Viņš arī pieprasīs, lai Ukraina atsakās iestāties NATO.
Trīs avoti pieļāva sarunas par precīzu četru reģionu sadalījumu: Doņeckas, Luhanskas, Zaporižjas un Hersonas. Lai gan Putins šos reģionus pasludināja par krieviskiem, patiesībā viņa armija kontrolē 70-80% teritorijas, un aptuveni 26 tūkstoši km² joprojām atrodas Ukrainas karaspēka rokās. Pēc divu amatpersonu teiktā, prezidents ir gatavs atteikties arī no nelielām teritorijām, kas sagrābtas Harkivas un Mikolajivas apgabalos.
Šā mēneša sākumā Putins sacīja, ka jebkurai vienošanai par uguns pārtraukšanu ir jāatspoguļo “realitāte” uz vietas, taču viņš baidās, ka īstermiņa pamiers ļaus Rietumiem tikai pārbruņot Ukrainu. “Ja nav neitralitātes, tad ir grūti iedomāties labu kaimiņattiecību esamību… Galu galā tas nozīmē, ka Ukraina pastāvīgi tiks izmantota kā instruments nepareizās rokās un kaitēs Krievijas valsts interesēm,” viņš teica 7.novembrī.
Aizejošā ASV prezidenta Džo Baidena lēmums ļaut Ukrainai izšaut ASV ATACMS raķetes dziļi Krievijā var sarežģīt un aizkavēt jebkādu izlīgumu un radīt stingrākas Putina prasības, sacīja divi avoti. 19.novembrī Ukrainas bruņotie spēki pirmo reizi izmantoja šīs raķetes, lai uzbruktu Krievijas teritorijai, ko Kremlis nosauca par “nopietnu eskalāciju”. Aģentūras sarunu biedri atzīmēja, ka gadījumā, ja pamiers netiks panākts, Krievija turpinās karu.
Tramps iepriekš sacīja, ka sazināsies tieši ar Putinu, lai mēģinātu panākt vienošanos par Ukrainu, taču nesniedza sīkāku informāciju par to, kā viņš samierinās karojošās puses. Ukrainas prezidents Volodimirs Zeļenskis uzsvēra, ka karš beigsies, tiklīdz Krievija izvedīs karaspēku un atdos visas teritorijas 1991.gada robežās.