Ukrainas sapieri jau vairākas nedēļas pirms iespējamā pretuzbrukuma attīra teritorijas no mīnām . Par to, atsaucoties uz Ukrainas armiju, ziņo The Washington Post.
“Tāpat kā Krievija, arī Ukraina savās frontes līnijās ir izvietojusi tūkstošiem mīnu. Un, lai virzītos uz okupēto teritoriju, tās karaspēkam tagad ir jāiziet cauri šīm līnijām, neinformējot par to krievus, kuri pamanīs, ja brauks smagā tehnika vai notiks sprādzieni. Tas nozīmē, ka sapieriem ir jādodas uz laukiem un neuzkrītoši jānoņem mīnas. Viņi to dara ar rokām. Naktīs,” teikts ziņojumā.
1.tanku brigādes inženieru daļas komandieris ar izsaukuma zīmi “Klimats” žurnālistiem sacīja, ka darbi norit jau vairākas nedēļas, taču precīzas atmīnēšanas vietas netiks paziņotas.
Viņš norādīja, ka pie katras attīrītās vietas tiek ierīkoti speciāli ceļi, kas var norādīt ceļu ienaidnieka virzienā.
Atmīnēšanas gaitā ukraiņu sapieri izmanto speciālo tehniku, kuras pamatā ir slavenais vācu kaujas tanks Leopard 2, kā arī padomju mašīnas UR-77 Meteorīts.
Turklāt, pēc žurnālistu domām, ukraiņu sapieri no Rietumu partneriem saņēmuši vairākus modernus inženiertehniskos tankus, kuri spēj uzart mīnu laukus.
Ukrainas Bruņoto spēku Inženieru karaspēka pārvaldes pulkvedis Serhijs Matvičuks sacīja, ka ukraiņi atmīnēšanai vēlētos saņemt triecienmašīnu M1150 uz M1 Abrams bāzes, taču partneri šādu aprīkojumu nav nodevuši. Viņš piebilda, ka tagad Ukrainas bruņotajiem spēkiem trūkst inženiertehnisko tanku un citu līdzīgu instrumentu.
Tāpat Ukrainas militāristi nosauca shēmu, saskaņā ar kuru krievi novieto mīnas – vienu prettanku mīnu rindu, kājnieku mīnu rindu kopā ar slazdiem un pēc tam vēl vienu prettanku mīnu rindu.
Sapieri stāsta, ka prettanku mīnas tiek atrastas, izmantojot dronus, taču pretkājnieku mīnas ir daudz grūtāk atklāt.
Pulkvedis Matvijčuks stāsta, ka iebrucēji ir uzstādījuši diezgan jaudīgu inženiertehnisko žogu sistēmu, kuras mērķis ir novērst uzbrūkošā karaspēka mobilitāti.
Izdevums raksta, ka ukraiņiem nepieciešams izlauzties cauri šiem nocietinājumiem, lai atbrīvotu savas teritorijas no iebrucējiem. Šim nolūkam Ukrainas bruņotajiem spēkiem nepieciešama īpaša apmācība un aprīkojums, kā arī rūpīga izlūkošana, lai atrastu vājās vietas iebrucēju aizsardzībā.
WP raksta arī, ka Ukrainas spēku ofensīva būs grūtāka nekā pērn rudenī, jo krievi ir mācījušies no savām kļūdām un gatavojas labāk. Izdevums norāda, ka tas, iespējams, ir galvenais iemesls, kāpēc pretuzbrukums ievelkas.