Bijušais Starptautiskās Hokeja federācijas IIHF vadītājs Renē Fāsels ir neapmierināts ar politiku, kas viņam liedz apmeklēt IIHF kongresus, norāda Somijas Hokeja asociācijas vadītājs Heiki Hietanens.
Šis jautājums kļuva par sarunu tematu Čehijā notikušajā Pasaules kausa izcīņas turnīrā, kad IIHF kongress tikās Prāgā, lai cita starpā lemtu par 2028. gada Pasaules kausa piešķiršanu Francijai.
2021.gadā priekšsēdētāja amatu pametušajam Fāzelam būtu tiesības fiziski piedalīties kongresā kā IIHF goda priekšsēdētājam, taču pašreizējā vadība pieņēmusi citu pieeju.
Šveicietis Fāzels ir ierauts skandālos, un viņam ir ciešas saites ar Krieviju un tās prezidentu Vladimiru Putinu. Šīs lietas viņu un agresijas karu Ukrainā ir nobīdījušas uz Krievijas un Baltkrievijas hokeja ārējo apli.
Hietanens otrdien pastāstīja Somijas medijiem par Fāzela lietu.
”Jā, tā ir visas padomes politika. Viņam, kā arī Krievijai un Baltkrievijai ir piedāvāta iespēja attālināti piedalīties šajā kongresā, jo tās joprojām ir biedri”, komentēja Hietanens.
”Fāzels to nav izmantojis un ir neapmierināts ar mūsu politiku, taču tā mēs to esam plānojuši”.
Tātad Fāzels pēc šīs politikas nav bijis attālināti klāt kongresos?
”Nav”.
Vai Krievija un Baltkrievija bija attālināti klāt pēdējā kongresā Prāgā?
”Viņi ir bijuši uz līnijām, lai dzirdētu, kas notiek”.
Krievija reitingā pakāpjas
Vēl viena pārsteidzoša lieta pēc Pasaules kausa turnīra beigām bija Krievijas pozīcija pasaules hokeja rangā.
Lai arī valsts prestižos turnīros nav spēlējusi kopš 2022. gada februāra ziemas Olimpiskajām spēlēm, tā ir vīriešu ranga pašā augšgalā. Jaunākajā sarakstā, kas atjaunināts pēc Pasaules kausa fināla, tā pat ierindojās otrajā vietā, apsteidzot Somiju .
Priekšvēsture ir tāda, ka Krievija un Baltkrievija ar IIHF lēmumu joprojām automātiski saņems punktus, pamatojoties uz 2021. gada rangu. Krievija šajā sarakstā bija trešā.
” Jā, ir kur uzlaboties. Kad tika pieņemts lēmums viņus izslēgt no spēlēm, tobrīd viņi vairs negribēja tās sodīt, un varbūt pat nebija laika par to šausmīgi dziļi domāt tajā brīdī. Tika secināts, ka mēs turpināsim ar šāda veida sistēmu, bet, protams, tas tiks izskatīts mūsu domes sēdē augustā”, atklāj Hietanens.
”Sašutumu par to vēl nav bijis (IIHF ietvaros), bet, kad šī situācija, iespējams, turpināsies vēl ilgāk, tas ir negodīgi pret citiem”.
Ja procedūra turpināsies, Krievija nākotnē praktiski var kļūt arī par pirmo numuru. Šo lietu var uzskatīt par pretrunīgu, pat apkaunojošu.
”Pats par sevi lielu tēla zudumu es nesaskatu. Lūk, tas ir nolemts saskaņā ar līgumu. Un šie lēmumi ik pa laikam ir jāpārdomā”.