Vācu inženieri un kāda ukraiņu uzņēmēja sākuši ražot un pārdot vertikālus saules paneļus balkoniem, kas varētu stiprināt Eiropas enerģētisko neatkarību no Krievijas, raksta izdevums Interesting Ingineering
Kopš maija Eiropa ir viens no pasaulē aktuālākajiem “klimata sasilšanas karstajiem punktiem”. Un prognozes neliecina par palēnināšanās pazīmēm, jo cilvēka izraisīto klimata pārmaiņu nelabvēlīgā ietekme katru dienu pieaug līdz jauniem augstumiem.
Tā kā pasaule turpina barot savu atkarību no fosilā kurināmā, neviens kontinents nav pasargāts no globālās sasilšanas ietekmes, piemēram, plūdiem, sausuma, ārkārtējām vētrām un ugunsgrēkiem.
Cenšoties to novērst, pasaule cenšas pāriet uz alternatīvām, piemēram, atjaunojamiem energoresursiem un kodolenerģiju, un ukraiņu tehnoloģiju uzņēmēja Karolīna Atspodina ir izdomājusi ģeniālu veidu, kā to izdarīt.
Saskaņā ar TechCrunch sākotnējo ziņojumu, Atspodina startap uzņēmums WeDoSolar nodrošina vertikālus saules enerģijas paneļus, kas ir izgatavoti tā, lai tos viegli piestiprinātu pie balkoniem ar laikapstākļu izturīgām siksnām.
Jāatzīmē, ka produkts varētu palīdzēt eiropiešiem samazināt CO2 emisiju par 600 kg un ietaupīt 25 procentus no enerģijas. Tas varētu arī piedāvāt atvieglojumu pašreizējai enerģētikas krīzei Eiropā, ko saasināja Krievijas iebrukums Ukrainā, jo Eiropa gadu gaitā ir kļuvusi ļoti atkarīga no Krievijas enerģijas avotiem.
Viedie saules paneļi balkoniem
Vertikālo saules enerģijas komplektu izveidoja vācu inženieri. Saskaņā ar WeDoSolar vietnes informāciju (ŠEIT), komplekts ir pasaulē vieglākais balkona saules risinājums. Komplekts sastāv no astoņiem (katrs 1 kg smags) paneļiem, kurus var viegli piestiprināt pie balkona rāmja, izmantojot laikapstākļu izturīgas siksnas, neprasot speciālistu palīdzību. Arī tad, ja kādreiz maināt dzīvokļus, varat viegli paņemt līdzi saules paneļus.
Pēc pieslēgšanas parastajai strāvas kontaktligzdai uzreiz sākas saules enerģijas izmantošanas process, lai darbinātu visas sadzīves tehnikas. Turklāt tai ir viedā lietotne, kas lietotājiem ļauj izsekot saules paneļu saražotajai enerģijai. Lietotāji var reāllaikā izsekot ietaupītā CO2 daudzumam, izmantojot arī virtuālu “elektrostaciju”.
Saules enerģija ikvienam
Ideja radās Atspodinai un viņas uzņēmuma līdzdibinātājam, kad viņi pētīja ātrākus veidus, kā samazināt CO2 emisijas, lai nodrošinātu tīru nākotni nākamajām paaudzēm.
“Saules enerģija ir gan bez maksas, gan viegli pieejama. Esošie saules paneļu risinājumi ir vai nu paredzēti rūpnieciskai lietošanai, vai arī ir pārāk smagi, lai tos uzstādītu bez kvalificētas tehniskās komandas palīdzības. Tāpat jāgaida ikmēneša rēķins, lai noteiktu efektu.” Atspodina pastāstīja TechCrunch.
“Mēs nodrošinām rīku, ko ikviens cilvēks, gan īpašnieks, gan īrnieks, varētu izmantot mājās ikdienā, lai darbinātu sadzīves tehniku. Mēs vēlamies padarīt ilgtspējīgu enerģiju pieejamu, un es redzu lielu potenciālu tajā, ka cilvēki savās rokās pārņems savu enerģētisko atkarību ”.
8 paneļu komplektu var iegādāties tieši par 1299 eiro vai kā bezmaksas nomas modeli EV īpašniekiem apmaiņā pret CO2 sertifikātiem.
WeDoSolar nodrošina arī darbinieku pabalstu programmas lielām korporācijām. Pateicoties šai programmai, darba devēji var saņemt CO2 sertifikātus saviem uzņēmumiem, un darbinieki baudīt lētākus elektrības rēķinus, izmantojot sistēmu bez maksas.
“Man likās, ka varam apkalpot ne tikai cilvēkus, kuriem pieder mājoklis, bet arī daļu tirgus, kas īrē. Šobrīd enerģijas izmaksas kāpj kā traki, un tās neapstāsies, kamēr mēs tās nenostabilizēsim un neieviesīsim. virkne veidu, kā radīt savu tīro enerģiju,” sacīja Attspodina.