Šis noteikti varētu būt viens no latviešu tradicionālās virtuves ēdieniem, bet daudziem nes sevī arī bērnības atmiņas, kad zupas šķīvjos pasniegti dažādie ķīseļi vai ar cieti iebiezinātas zupas ar klimpām, bija ne vien mājās iecienīti, bet arī visu tālaika ēdnīcu ikdienas ēdienkartē. Receptē minētais cukura daudzums var neatbilst jūsu salduma vēlmēm, tāpēc varat to variēt pēc savas gaumes.
Zupu gatavosim no 300 gramiem rabarberu, 5 tējkarotēm cietes, 2 – 3 karotēm cukura, 2 karotēm koncentrētākas krāsas ievārījuma (šoreiz jāņogu), 700 ml ūdens, puses tējkarotes kanēļa un 3 – 4 krustnagliņām, bet klimpām vajadzēs 1 olu, 80 gramus miltus, 1 karoti piena, 2 tējkarotes cukura, vaniļas cukuru un sāli.
Rabarberus šoreiz varam nemizot, sagriežam tos mazākos gabaliņos un beram katliņā (atcerēsimies, ka nedrīkst izmantot alumīnija un čuguna katliņus!). Pielejam ne visu daudzumu plānotā ūdens, pieberam cukuru, pievienojam kanēli, krustnagliņas un liekam katliņu uz uguns. Neilgi novārām, kamēr rabarberi kļūst mīksti, iemaisām jāņogu ievārījumu krāsai un ņemam nost no uguns. Ļaujam nedaudz piesātināties un atdzist, nokāšam caur sietiņu.
Pa to laiku gatavojam klimpu mīklu – bļodiņā beram miltus un sāli, apmaisām, piesitam olu, pievienojam cukuru un vaniļas cukuru, apmaisot pielejam nedaudz piena un iegūstam bieza krējuma konsistencei līdzīgu masu.
Nokāsto zupu pārlejam katliņā, liekam uz uguns, pārbaudām garšas piesātinājumu, ja vajag, pielejam ūdeni, pēc tam ar tievu strūkliņu pielejam tasītē ūdens izšķīdinātu cieti, ātri visu samaisām un, kad zupa sāk burbuļot, ar divām karotēm veidojam klimpas un liekam tās zupā.
Nesteidzamies zupu apmaisīt, kamēr klimpas vēl nav pietiekoši saķērušās, bet sekojam, lai tās nesaliptu. Novārām aptuveni 5 minūtes, ņemam nost no uguns un ļaujam atdzist. Tas nenotiks ātri un īsti garda būs tieši sabiezējusi rabarberu zupa.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!