Krievijas aicinājums KTDR, kā arī Irānai pēc ieročiem un munīcijas liecina par sarežģīto situāciju, kādā atrodas Putina režīms.
Sarunas starp Krieviju un Ziemeļkoreju aktīvi virzās uz iespējamu vienošanos par Krievijas armijas apgādi ar ievērojamu daudzumu munīcijas, jo īpaši artilērijas lādiņiem. Par to ziņo CNN, atsaucoties uz ASV Nacionālās drošības padomes koordinatora Džona Kērbija paziņojumu.
“Mēs joprojām esam noraizējušies par to, ka Ziemeļkorejas Tautas Demokrātiskā Republika apsver iespēju sniegt militāru palīdzību Krievijas bruņotajiem spēkiem, kas darbojas Ukrainā, un mums ir jauna informācija, ar kuru šodien dalīties ar jums par to, ka sarunas starp Krieviju un KTDR aktīvi virzās uz priekšu,” teica Kirbijs.
Pēc viņa teiktā, tuvākajā laikā par šo jautājumu tiks veiktas augsta līmeņa sarunas.
“Pēc līguma noslēgšanas Krievija no KTDR saņems ievērojamu daudzumu munīcijas, ko Krievijas militārpersonas grasās izmantot Ukrainā. Līgums var paredzēt arī Krievijas militārajai rūpniecībai nepieciešamo izejvielu piegādi,” norāda ASV. amatpersona.
Kirbijs uzsvēra, ka Krievijas aicinājums KTDR, kā arī Irānai pēc ieročiem un munīcijas liecina par sarežģīto situāciju, kādā atrodas Putina režīms.
“Atklāti sakot, tas liecina tikai par izmisumu un vājumu,” viņš teica.
Lai gan Ziemeļkorejas amatpersonas ir publiski noliegušas šādu sarunu esamību, vairāki nesenie notikumi liecina par to.
Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu pagājušajā mēnesī atradās Ziemeļkorejā, kur tika uzņemts ar militāru pagodinājumu. Norādītais vizītes mērķis bija piedalīties Korejas kara beigu 70. gadadienas svinībās, kuras parasti iezīmē masveida militārās parādes.
Neatkarīgi no šiem oficiālajiem paskaidrojumiem Krievijas aizsardzības ministra vizītes patiesais mērķis bija saistīts ar Maskavas pieprasījumu pēc Ziemeļkorejas ieročiem un munīcijas, sacīja militārie analītiķi.
Pēc Šoigu vizītes Phenjanā ieradās otra Krievijas amatpersonu delegācija, lai turpinātu sarunas par militāru vienošanos.
Paralēli Krievijas prezidents Vladimirs Putins un Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns apmainījās vēstulēm, kurās uzsvēra “nepieciešamību stiprināt divpusējās attiecības”.