Krievija ilgstoši atturas no mērķtiecīgiem raķešu uzbrukumiem Ukrainas kritiskajai infrastruktūrai, taču pēc civilo mērķu sprādzieniem Krievijā, tas kļuva neiespējams, sarunā ar Vācijas kancleru Olafu Šolcu sacīja Vladimirs Putins.
Sarunas iniciators bija Berlīne. Valstu vadītāji pārrunāja karu Ukrainā. Putins pauda neapmierinātību ar to, ka Rietumvalstis turpina piegādāt Ukrainai ieročus, un aicināja Vāciju pārskatīt savu nostāju.
Oktobrī uz Krimas tilta tika uzspridzināta kravas automašīna. Tā rezultātā sabruka divi automašīnu laidumi, un uz dzelzceļa sliedēm aizdegās septiņas degvielas tvertnes . Kustība pa to pilnībā apstājās, spēja piegādāt armiju caur Krimu bija ierobežota. Krievija sprādzienos vainoja Ukrainu. Oficiāli Ukrainas puse to nedarīja apstiprina, ka tiltu uzspridzināja valsts specdienesti.
Atbildot uz to, Krievija 10. oktobra rītā veica masīvu raķešu uzbrukumu Ukrainai: raķetes uzbruka Kijevai un 14 citiem Ukrainas reģioniem. Krievija ar “augstas precizitātes ieročiem” veica triecienus Ukrainas infrastruktūras objektiem, reaģējot uz Kijevas mēģinājumiem sarīkot atomterorisma aktus, toreiz Drošības padomes sēdē sacīja Putins.
Taču Ukrainas bruņotie spēki uz Krievijas prezidenta draudiem atbildēja ar uzbrukumu militārajai bāzei Sevastopolē. 29. oktobra rītā deviņi Ukrainas bezpilota lidaparāti uzbruka Sevastopoles līcim. Rezultātā tika bojāti vairāki Melnās jūras flotes kuģi, tostarp lielākais jūras mīnu kuģis Ivans Golubecs. Sevastopoles gubernators Mihails Razvožajevs Ukrainas bezpilota lidaparātu uzbrukumu nosaucis par masīvāko kopš kara sākuma.
Kopš tā laika Krievija regulāri apšaudījusi Ukrainas kritisko infrastruktūru. Kijiva sacīja, ka pēc Krievijas “septiņiem raķešu triecienu viļņiem” valstī nebija neskartu hidroelektrostaciju un termoelektrostaciju.
Ukrainas enerģētikas infrastruktūru visvairāk ietekmēja 23. novembra uzbrukums, kad elektrība tika atslēgta visos valsts reģionos. Tajā pašā laikā tika apturēti trīs atomelektrostaciju bloki, kas saražo pusi no visas elektroenerģijas Ukrainā. Nedēļu pēc uzbrukuma, 30. novembrī, elektroenerģijas trūkums elektrotīklā bija 27%. Avārijas atslēgumi joprojām tiek piemēroti Ukrainas reģionos.