Rietumvalstis pret Krieviju vērsto sankciju laikā saskaras ar pārtikas trūkumu un ir spiestas atteikties no dažiem pārtikas produktiem, ceturtdien paziņoja Kremļa fīrers Vladimirs Putins.
Uzstājoties Krievijas Rūpnieku un uzņēmēju savienības, lielākās biznesa asociācijas, kuras valdē ir Forbes saraksta miljardieri, kongresā Putins sacīja, ka sankciju iniciatori “paši iekrituši” bedrē, ko raka Krievijai.
“Viņi mums pravietoja depresiju un lejupslīdi patērētāju sektorā, solīja tukšus veikalu plauktus, milzīgu preču trūkumu un pakalpojumu sektora neveiksmi. Tomēr dzīve ritēja savādāk. Rietumvalstis pašas saskaras ar tādām pašām problēmām,” sacīja Putins.
Pēc viņa teiktā, Rietumu valstu “līderi piedāvā saviem pilsoņiem pāriet uz rāceņiem, nevis salātiem un tomātiem”, pēc kuriem, pēc Putina domām, arī būs “jādodas uz Krieviju”.
Runājot par Krievijas ekonomiku, pēc prezidenta teiktā, tā atkal sāka augt pagājušā gada jūlijā, un šogad tā fiksē “labu pieaugumu” iekšzemes pieprasījumam. “Jau aprīlī mēs sasniegsim mazumtirdzniecības apgrozījuma pieauguma tempu vismaz piecu procentu apmērā un reālajā izteiksmē,” sacīja Putins.
Inflācija, kas pirmajā kara mēnesī uzlēca līdz rekordam kopš 1999. gada, strauji palēninās, un līdz marta beigām tā būs “mazāk par 4%,” prezidents turpināja: “Salīdzinājumam, protams, tā būs zemāka nekā eirozonas valstīs, kuras bezgalīgi gaida Krievijas ekonomikas sabrukumu un cenšas par to pārliecināt sevi, kā arī mēģina pārliecināt mūsu partnerus.
Šādos apstākļos, pēc Putina domām, Krievija paver “milzīgas iespējas gandrīz jebkurai darbības jomai, jebkuram biznesam”, un uzņēmējiem jākoncentrējas “ne tikai uz sava veida labuma gūšanu, bet arī uz sabiedrisko labumu” – būvēt ceļus, slimnīcas un sociālos objektus.
“Atbildīgs Krievijas uzņēmējs … neslēpj aktīvus ārzonās, bet reģistrē uzņēmumus šeit, mūsu valstī, un nekļūst atkarīgs no ārvalstu varas iestādēm,” sacīja Putins.