Krievi, kas saskaņā ar līgumu dodoties karot Ukrainā, vadās pēc “augstākajiem patriotiskiem apsvērumiem” un ir gatavi “upurēt savu dzīvību” Krievijas interesēs, sacīja Kremļa fīrers Vladimirs Putins.
“Jā, mēs maksājam nedaudz naudas, un tas, protams, ir vairāk – daudz vairāk – nekā vidēji valstī, bet vai ar kādu naudu ir iespējams segt nāves vai smagas traumas draudus? Protams, nē. Un galvenais, mūsu vīrieši, kas slēdz šos līgumus, vadās pēc visaugstākajiem patriotiskiem apsvērumiem,” sacīja Putins.
Pēc viņa teiktā, uz 15. septembra rītu līgumus ar Krievijas Federācijas bruņotajiem spēkiem bija parakstījuši 300 tūkstoši cilvēku, kuri “ir gatavi ziedot savu dzīvību savas Dzimtenes interesēs, aizstāvot Krievijas intereses”.
Vēl 12.septembrī Putins runāja par 270 tūkstošu cilvēku stāšanos dienestā, kuri tika pieņemti dienestā pēdējo 6-7 mēnešu laikā. Viņš novērtēja, ka katru dienu līgumu paraksta 1–1,5 tūkstoši cilvēku.
Slēdzot līgumu uz vismaz gadu, iestādes maksā vienreizēju maksājumu 195 tūkstošu rubļu (ap 2000 eiro) apmērā. Tam tiek pievienoti maksājumi no reģioniem, kuru lielums ir ļoti atšķirīgs.
Kara dalībnieki saņem no 204 tūkstošiem rubļu (ap 2000 eiro) mēnesī. Tiek nodrošināti arī papildu maksājumi: 8 tūkstoši rubļu (ap 80 eiro) – par katru dalības dienu aktīvās uzbrukuma operācijās; 50 tūkstoši rubļu (ap 500 eiro) – par katru noieto kilometru uzbrukuma karaspēka sastāvā; no 50 tūkstošiem rubļu. – par Ukrainas militārā aprīkojuma vai ieroču konfiskāciju vai iznīcināšanu.
Atbrīvojot no dienesta militāra ievainojuma dēļ, pienākas vairāk nekā 3 miljoni rubļu (ap 30 000 eiro), un, ja militārpersona iet bojā, viņa ģimenei vai radiniekiem pienākas vairāk nekā 12 miljoni rubļu (ap 120 000 eiro) dažādos maksājumos.
Saskaņā ar Bloomberg Economics aplēsēm Krievijas izdevumi militārpersonām, tostarp brīvprātīgajiem un tiem, kas tika mobilizēti 2022. gada rudenī, varētu sasniegt 1,1 triljonu rubļu (ap 10 miljardiem eiro) gadā.