Krievijas prezidenta Vladimira Putina personīgais operators atkāpās no Kremļa amata pēc tam, kad tika nofilmēts paziņojums par “speciālās operācijas” sākšanu Ukrainā. Par to ziņo “Projekt”
Viņi precizēja, ka runa ir par Iļju Filatovu. Viņš izdevumam apstiprināja, ka Putina 24.februāra uzrunas filmēšana, kurā tika paziņots par uzbrukumu Ukrainai, bija viņa pēdējā.
”Sasniedzu griestus profesijā. Turklāt man ir apnicis sēdēt karantīnā daudzus mēnešus”.
Operatora draugi sacīja, ka Putina baiļu dēļ saslimt ar koronavīrusu, visa prezidenta svīta joprojām ir spiesta atrasties izolācijā. Šī iemesla dēļ daudzi sāk ļaunprātīgi lietot alkoholu, piebilda viens no sarunu biedriem.
Pēc Filatova kolēģa teiktā, dažiem šķitis, ka operatora atlaišanu izraisījis viņa “neuzmanīgais paziņojums” par karu Ukrainā. Taču pats Filatovs to noliedza.
Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Krievijas federālie TV kanāli zaudēja daudz darbinieku. Ieskaitot tādus ilggadējos kā Žanna Agalakova, Vadims Gluskers un Lilija Gildejeva. Nesen raidījuma Simts pret vienu vadītājs Aleksandrs Gurevičs pameta Viskrievijas Valsts televīzijas un radio apraides uzņēmumu. Pirms tam viņš rakstīja vairākus pretkaru komentārus YouTube epizodēs.
Visskaļākā bija Pirmā kanāla darbinieces Marinas Ovjaņņikovas atlaišana. Viņa kļuva slavena ar to, ka iznāca tiešraides ziņu pārraidē ar reklāmkarogu “Apturiet karu! Neticiet propagandai, viņi jums melo šeit.” Pirms akcijas viņa ierakstīja video ziņojumu, kurā viņa personīgi apsūdz Putinu kara sākšanā. Vēlāk Ovjaņņikova tika sodīta ar naudas sodu 30 tūkstošu rubļu apmērā. Aprīlī viņa kļuva par vācu Welt ārštata korespondenti.
Kara dēļ Krieviju pamet ne tikai žurnālisti, bet arī kultūras darbinieki. Piemēram, Alla Pugačova un Maksims Galkins, Čulpana Hamatova, Zemfira un Renata Ļitvinova, Antons Doļins. Turklāt uz Franciju devās raidījuma ”Modes spriedums” vadītājs un modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs.
Tāpat kļuva zināms, ka valsti pametuši vairāki Putinam pietuvināti oligarhi. Viņu vidū ir bijušais Rosnano vadītājs Anatolijs Čubaiss. Tagad viņš ir Itālijā.
Līdzīgu vēlmi izteica arī citi lielie uzņēmēji, taču lielākā daļa neemigrē, jo baidās palikt bez biznesa un uz citu draudu fona.