Pulksteņu pagriešana uz ziemas laiku ir saistīta ar depresijas risku. Turklāt jaunā laika formāta izraisīti diennakts ritma traucējumi var izraisīt insultu un sirdslēkmi. Par to ziņo Daily Mail.
Diennakts neirozinātnes profesors Rasels Fosters no Oksfordas universitātes brīdināja, ka pāreja uz ziemas laiku var negatīvi ietekmēt mūsu bioloģiskos ritmus (tostarp mūsu miega un nomoda modeļus) un izraisīt miega trūkumu. Miega trūkums paaugstina asinsspiedienu, kas ir saistīts ar asins recekļu veidošanos un asinsrites bloķēšanu artērijās, kas ved uz smadzenēm. Šādi procesi organismā var izraisīt insultu.
Cits diennakts ritma pētnieks, britu ārsts Džons O’Nīls, norāda, ka stress, ko izraisa pulksteņa maiņa, var palielināt sirdslēkmes risku. Ārsts skaidroja, ka ar šo smago stāvokli galvenokārt slimo cilvēki, kuri nav pieraduši mainīt laika joslas (piemēram, tos, kuri nedodas komandējumos un lidojumos).
Ir arī atzīmēts, ka pulksteņu maiņa un miega režīma izjaukšana var apdraudēt garīgo veselību. Ķermeņa pulksteņa traucējumi ir saistīti ar depresiju un bipolāriem traucējumiem.