Par 9 tūkstošiem 2022. gadā pieaudzis to Krievijas iedzīvotāju skaits, kuri saņem pensiju par militārā apgādnieka zaudēšanu, izriet no Aizsardzības ministrijas datiem, kurus aprēķināja medijs “Svarīgi stāsti”. Gandrīz visi viņi ir Ukrainas kara laikā kritušo dalībnieku radinieki.
Tivas republika uzrādījusi vislielāko militāro apgādnieka zaudējuma pensiju saņēmēju pieaugumu. Salīdzinot ar 2021. gadu, to skaits pieaudzis vairāk nekā piecas reizes. Septiņos Krievijas reģionos izaugsme pārsniedza 50%. Papildus Tivai tās ir Altaja Republika, Burjatija, Komi, Kalmikija, Hantimansijskas autonomais apgabals un Karačaja-Čerkesija.
No federālajiem apgabaliem lielākais pieaugums ir Urālos un Tālajos Austrumos. Viszemākais ir Centrālajā, Sibīrijas, Ziemeļrietumu federālajā apgabalā, kā arī anektētajā Krimā.
Žurnālisti atzīmē, ka faktiskais mirušo skaits ir daudz lielāks, jo pensiju statistikā nokļūst tikai tie radinieki, kuri varēja iziet visas birokrātiskās instances, lai noformētu attiecīgos dokumentus. Turklāt ne visiem bojāgājušajiem karavīriem bija apgādājami radinieki.
Pēdējo reizi Krievijas Aizsardzības ministrija ziņoja par kopējo upuru skaitu 2022.gada septembrī, minot 5937 cilvēkus. Pēc tam ministrija vēl trīs reizes ziņoja par militārpersonu upuriem, apstiprinot vēl 162 cilvēku zaudējumu. Tajā pašā laikā, tikai pamatojoties uz atklātajiem avotiem, žurnālistiem izdevās noskaidrot vairāk nekā 25,5 tūkstošu Ukrainā bojāgājušo karavīru vārdus.
Tāpat, kā liecina Federālā invalīdu reģistra statistika, 2022. gada jūlijā pirmo reizi vairāku gadu laikā palielinājās militārpersonu skaits ar šādu statusu. Kā vēsta ”Svarīgi stāsti”, līdz 2023. gada maijam uz invaliditāti varētu pieteikties 4500 Ukrainas kara dalībnieku. Vienlaikus žurnālisti norāda, ka to izdarīt ir ļoti grūti – process aizņem daudzus mēnešus, tāpēc arī reālais invalīdu skaits ir krietni lielāks.