Kanādas psihologi no Nipissing universitātes ir eksperimentāli pierādījuši, ka greizsirdības sajūta, visticamāk, motivēs sievietes ieguldīt sava izskata uzlabošanā, izmantojot kosmētiskās procedūras, svara zaudēšanas līdzekļus un plastisko ķirurģiju. Pētījums publicēts zinātniskajā žurnālā Evolutionary Psychology (EVP).
Partnera noturēšana ir attiecību uzturēšana, izmantojot dažādas manipulācijas. Izskata uzlabošana var būt viens no veidiem, kā saglabāt partneri, un šie centieni var būt no apģērba izvēles līdz vairāk transformējošiem pasākumiem, piemēram, kosmētiskajai ķirurģijai. Proti, sievietes, kas ir nopietnās attiecībās, visticamāk uzlabos savu izskatu, lai saglabātu partneri, salīdzinot ar sievietēm mazāk nopietnās attiecībās.
Pētnieki pētīja greizsirdības lomu izskata uzlabošanā, ņemot vērā skaudību, kas ir cieši saistīta, bet atšķirīga emocija. Greizsirdība, kuras centrā ir draudi zaudēt vērtīgas attiecības, atšķiras no skaudības, kas griežas ap mazvērtības sajūtu salīdzinājumā ar citu īpašībām vai resursiem.
Zinātnieki atlasīja 189 meitenes, kuru vidējais vecums ir 20 gadi. No tām apmēram puse bija ilglaicīgās attiecībās, kas ilgst vismaz vienu gadu. Dalībnieces aizpildīja dažādus testus, lai novērtētu greizsirdības un skaudības kognitīvos, emocionālos un uzvedības aspektus.
Pētījumā atklājās, ka skaudība joprojām ir nozīmīgs dažādu izskatu uzlabojošu uzvedību prediktors (prognozējošs faktors), izņemot izdevumus par izskatu un sejas kosmētikas lietošanu.
Savukārt greizsirdība tika konstatēta kā pozitīvas attieksmes prediktors pret kosmētisko ķirurģiju, izdevumu prognozēšanu, vēlmi lietot diētas tabletes un solāriju apmeklēšanu, bet ne sejas kosmētiku.
Pēc zinātnieku domām, viņu pētījums bija pirmais, kas statistiski pierādīja skaudības un greizsirdības saistību sieviešu uzvedībā.