Uzņēmējs un ”Wagner” PMK dibinātājs Jevgeņijs Prigožins, kurš sāk iegūt politisko svaru, sākoties karam Ukrainā, izraisa arvien lielāku neapmierinātību Vladimira Putina līdzgaitniekos, raksta Svarīgi stāsti (Važnije istorii), atsaucoties uz avotiem, kas ir tuvu prezidenta vecajiem draugiem, FSB un militāristiem.
Papildus publiskajam konfliktam ar Aizsardzības ministriju un Sanktpēterburgas gubernatoru Aleksandru Beglovu, Prigožins šķērsoja prezidenta administrācijas vadītāja pirmā vietnieka Sergeja Kirijenko ceļu – jo viņš iebruka viņa atbildības sfērā un cenšas ietekmēt amatpersonu iecelšanu un atbrīvošanu no amatiem, apgalvo izdevums. Turklāt Kirijenko nepatīk, ka Prigožins uzsācis vētrainu darbību viņa pārraudzītajās pašpasludinātajās Donbasa republikās. Tagad uzņēmēja algotņi tur būvē aizsardzības līniju.
Prigožins ar savu tuvumu prezidentam un mediju resursiem rada bažas administrācijai, jo tā nevar kontrolēt ne viņu, ne viņa medijus, norāda avots. Sakarā ar to nav iespējams paredzēt, kādus ziņojumus Putins saņems par situāciju LDTR un cik lielā mērā to saturs atbildīs tā paša Kirijenko redzējumam.
Papildus administrācijai Prigožins vērsās pret sevi un prezidenta senajiem draugiem no kooperatīva ”Ozero”, tostarp Juriju Kovaļčuku, Sanktpēterburgas bankas Rossija galveno īpašnieku . Lai gan Putinam jau kopš Sanktpēterburgas laikiem nācies saskarties ar noziedzniekiem, viņš tos nekad nav ielaidis savā tuvākajā lokā, apgalvo avots. Prigožina gadījumā Putins pārkāpis pats savu nostāju par noziedznieku “paaugstināšanas” nepieļaujamību, pie kā turējās arī viņa draugi.
Karš Ukrainā sajauca kārtis un paaugstināja 10 gadus cietumu izcietušā uzņēmēja autoritāti – viņa PMK frontē ļoti noderēja. Sajūtot savu nozīmi, Prigožins sāka iejaukties politiskos jautājumos. Pēc avota teiktā, Putina senajiem draugiem šķitis nepieņemami, ka vīrietis ar noziedzīgu pagātni mēģina “spēlēties ar viņiem vienā laukumā”, taču tagad viņi nevarot viņam atklāti stāties pretī – prezidents novērtē Prigožinu.
Arī ar FSB uzņēmējs nesastrādājās. Drošības spēki ir neapmierināti, ka viņiem “jāpavada” Prigožina darbība, vervējot ieslodzītos Vāgnera PMC. Tā kā galvenā uzmanība tiek pievērsta laupītājiem un slepkavām un Ukrainas karā viņiem ir atļauts gandrīz jebkas, ieskaitot spīdzināšanu un slepkavības, FSB sāk baidīties, ka par to galu galā būs atbildīgi tās darbinieki.
Drošības spēkos lielākās bažas rada sekas, ko radīs šāda kontingenta atgriešanās civilajā dzīvē. FSB būs jānodarbojas ar īpaši bīstamu noziedznieku kontroli, kuri izgājuši karu un ieguvuši jaunas prasmes PMK. Pie kam, iespējamās pārmērības tad vairs nebūs Prigožina problēma.