Britu Karaliskās veterinārās koledžas zinātnieki izanalizēja 905 tūkstošus suņu slimības vēstures un noskaidroja, kuras šķirnes ir īpaši uzņēmīgas pret ērču kodumiem . Pētījums tika publicēts žurnālā Journal of Small Animal Practice.
Kā izrādās, risks ir lielāks pūdeļiem un tiem radniecīgām šķirnēm. Sešpadsmit sugām bija lielākas izredzes salīdzinājumā ar suņiem, kuri nav selekcionēti. Tie, kas ir īpaši jutīgi pret kodumiem, ir:
Kavapu (spaniela/pūdeļa maisījums);
Kokapu (kokerspaniela / pūdeļa maisījums);
Kērnterjers;
Standarta pūdelis;
Goldendūdls (zelta retrīvers/pūdelis maisījums);
Šverrg šnaucers (standarta šnauceru, afenpinčeru un pūdeļu sajaukums);
Kavašons (Bichon Frise un Cavalier King Charles spaniel maisījums).
Starp suņiem, kuri vismazāk cieta no ērču kodumiem, bija:
Labradors – retrīvers;
Stafordšīras bulterjers;
Džeka Rasela terjers;
Čivava.
Speciālisti arī noskaidrojuši, kuri faktori ietekmē to, cik bieži mājdzīvniekus sakož ērces. Tika ņemts vērā kažoks, galvaskausa forma, ausu stāvoklis un ķermeņa svars, šķirnes tīrība, dzīvnieka vecums un dzimums. Piecus gadus, no 2014. līdz 2018. gadam ieskaitot, briti dažādās klīnikās visā valstī izsekoja 905 553 suņu medicīnisko ierakstu veterinārajā aprūpē. Visā novērošanas periodā konstatēti 1903 ērču kodumu gadījumi.
Vecākajās vecuma grupās iespējamība inficēties ar ērcēm ir samazinājusies, atzīmēja zinātnieki. Tēviņi tika sakosti 1,24 reizes biežāk nekā mātītes, un kastrēti dzīvnieki tika sakosti 1,13 reizes biežāk nekā nesterilizēti dzīvnieki. Dens O’Nīls, Karaliskās veterinārās koledžas pavadoņu epidemioloģijas asociētais profesors un pētījuma galvenais autors, teica:
“Nav vienas ideālas suņu šķirnes, tāpēc ir svarīgi, lai mēs pilnībā izprastu izvēlētās šķirnes stiprās un vājās puses. Pūdeļu vai to pārojumu suņu īpašnieki tagad saprot, ka ir regulāri jāpārbauda, vai suņiem nav ērču, un lai viņu kažoks būtu īss.
Suņiem pati ērce nerada nekādas citas briesmas, izņemot nelielu iekaisumu no koduma. Draudi slēpjas Babesia ģints intracelulārajos parazītos, kurus var atrast ērču siekalās. Tie tiek ievadīti suņa ķermenī ar kodumu un sāk uzbrukt sarkanajām asins šūnām (asinīs esošajām sarkanajām asins šūnām, kas pārvadā skābekli no plaušām). Babēzijas atkritumi ir ļoti toksiski, līdz ar sarkano asins šūnu bojājumiem, dzīvniekam var attīstīties piroplazmoze, kas pazīstama arī kā babezioze. Suns var nomirt. Kopumā ērces pārnēsā vairāk nekā 20 slimības, tostarp ērču encefalītu.