Pret antibiotikām rezistentās baktērijas, kas nopietni apdraud cilvēka veselību, organismā var palikt gandrīz desmit gadus. Par to liecina jauns Šveices zinātnieku veiktais pētījums, vēsta Live Science
Eksperti analizēja divus pret antibiotikām rezistentus baktēriju celmus, Klebsiella pneumoniae un Escherichia coli, kas tika ņemti no vairāk nekā 70 pacientiem Bāzeles slimnīcā. Desmit gadus tika pārbaudīta baktēriju klātbūtne viņu organismā. Rezultātā zinātnieki atklāja, ka šie celmi var saglabāties pacienta organismā attiecīgi līdz pieciem vai deviņiem gadiem.
Konkrēti, desmit gadus Klebsiella pneumoniae palika visu pacientu ķermeņos, kuriem tā tika atklāta, savukārt Escherichia coli saglabājās 84% pacientu ķermeņos.
Pētījuma autori atzīmēja, ka, tā kā šīs baktērijas visu šo laiku ir spējušas izraisīt slimības, to nesējiem var būt ilgtermiņa atkārtotu infekciju un iespējamās inficēšanās risks ar citiem mikrobiem.
Klebsiella pneumoniae un Escherichia coli baktērijas var izraisīt vairākas nopietnas infekcijas, piemēram, pneimoniju, asins saindēšanos un urīnceļu infekcijas.
“Šie pacienti ne tikai atkārtoti saslimst paši, bet arī darbojas kā infekcijas avots citiem cilvēkiem — šo patogēnu rezervuārs,” paskaidroja pētījuma galvenā autore Lysandra Aguilar-Bultet.
Pētnieki paskaidroja, ka pret antibiotikām rezistentas baktērijas var pārnest no cilvēkiem viens uz otru sliktas higiēnas dēļ, ciešā kontaktā starp cilvēkiem vai ar piesārņotu medicīnas instrumentu palīdzību.