Vienmēr ziedošā dārza noformēšanā izmanto puķu dobes un apmales, kā arī brīvās grupu kompozīcijas. Augiem kompozīcijā jābūt saskaņotiem savā starpā gan augstuma, gan apjoma, formas un krāsas ziņā. Tiem turklāt jābūt aptuveni līdzīgām prasībām pret augsni, mitrināšanas režīmu un apgaismojumu. Lai atlasītu augus šādiem apstādījumiem, nav jāmeklē speciālā literatūra par nepārtrauktās ziedēšanas dārziem, pietiek vien izpētīt kādu rokasgrāmatu par dažādu augu veidu augšanas prasībām un ziedēšanas laikiem.
Jāņem vērā, ka dažādās klimata joslās viens augu veids var ziedēt dažādā laikā – jo tālāk uz ziemeļiem atrodas dārzs, jo vēlāk augs uzziedēs. Tādēļ dati grāmatās, kas tapušas dienvidu reģionos, ir jāprecizē. Pie mums ziedēšanas sezona sākas aprīļa pirmajā pusē un noslēdzas oktobrī.
Var ne vien izveidot grupas, kas piemērotas dažādām augšanas prasībām (spoža saule vai ēna, sausa, smilšaina vai mitra, purvaina augsne), bet arī izveidot eksotiskās puķu dobes, piemēram, monohromo augu grupu, kas ziedēs cauru sezonu. Jāņem vērā arī ziedēšanas ilgums un augu augšanas ātrums, lai ātri augošie augi netraucētu lēni augošajiem. Augu veselībai un labsajūtai ir ļoti liela nozīme, jo nepiemērotajos apstākļos tie ziedēs daudz mazāk, vai arī vispār neizveidos ziedus. Turpinājums sekos!
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!
[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1475″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”150″ thumbnail_height=”120″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”24″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]