Šoreiz noslēdzam tēmu par kaitēkļiem un bojājumu novēršanu mūsu dārzos. Ja ķiršiem un plūmēm lapas kļuvušas stipri plankumainas un veidojas caurumiņi, pēc ražas novākšanas tās var nomiglot ar Topāzu. Savukārt, ja uz lapām ir daudz rūsas plankumu (plūmju lapas kļuvušas dzelteni brūnas, sīki punktotas, līdzīgas arī upenēm), iedarbīgāks būs preparāts Efektors. Ja lapas izskatās samērā zaļas un veselīgas, tās nav jāmiglo.
Apmēram jūlija beigās ap to koku stumbriem, kur bijuši lielākie kaitēkļu bojājumi, var aplikt ķeramjostas no gofrētā kartona loksnēm, ko apakšpusē piesien pie stumbra. Tur ziemošanai salīdīs visādi kukaiņi. Vēlu rudenī tās noņem, izlasa derīgos kukaiņus, bet pārējos sadedzina.
Rudenī neilgi pirms sala nobirušās lapas vai nu sagrābj vai kārtīgi samērcē ar karbamīda šķīdumu. Te var iztikt bez precīzas svēršanas un mērīšanas: vienkārši ieber kādu sauju lejkannā, izšķīdina un izlaista uz lapām. Tas līdzēs pret kraupi, ķiršu lapbiri un lapu rūsām. Ja Bordo šķidrumu nelieto pavasarī, to var darīt arī rudenī – 3 % koncentrācijā. Ja ir daudz tārpainu augļu, augsni zem kokiem rudenī var uzrakt un apvērst lāpstas dziļumā.
Daudzas augsnē ziemojošās kaitēkļu kūniņas ziemā nosals. Koku zaros ziemojošās kūniņas atradīs un apēdīs putni.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!