Šoreiz noslēgums tēmai par akmeņdārziem un par augu izvēli saulainai vietai, mēreni sausām (līdz mitrām) augsnēm. Kanādas zeltslotiņa (Solidago canadensis) “Nana” ziedvasu puduris sasniedz aptuveni 70 cm augstumu. Zied apmēram 50 dienas augustā un septembrī.
Sīkie, zeltaini dzeltenie ziedkurvīši sakārtoti augšup vērstās skarās. Lapas vidēji lielas, šauri eleptiskas. Vislabāk jūtas saulainā vietā, augsne var būt no mēreni sausas līdz vidēji mitrai. Mīkstā rasaskrēsliņa (Alchemilla mollis) blīvais, kuplais puslodveida lapu rozešu cers ir ap 40 cm augsts, ziedneši sasniedz 60 centimetrus. Zied apmēram vienu mēnesi no jūnija sākuma līdz jūlija sākumam ar gaiši zaļgandzelteniem, sīkiem ziediem augšup vērstās skrajās skarās. Lapas apaļīgas, vidēji lielas, gaiši pelēkzaļas ar zīdainiem matiņiem. Jārēķinās ar bagātīgu pašizsēju. Saglabā vidēju dekorativitāti līdz spēcīgām salnām.
Paēnai vai daļēji noēnotai vietai, mēreni sausām (vidēji mitrām) augsnēm. Hostu (Hosta) milzīgajā sortimentā par vienu no labākajām šķirnēm var uzskatīt plaši pazīstamo “Fortunei Aureomarginata”. Tā veido ap 50 cm augstu, blīvu kupolveida lapu rozešu ceru ar skraji izvietotiem, 70 cm augstiem ziednešiem. Zied no jūnija beigām līdz jūlija beigām.
Ziedi balti, ar purpurvioletu ietonējumu, piltuvveida, vidēji lieli, nokareni, izvietoti ķekaros ziednešu galā. Sēklas neveido, bet sausie augļi saglabā interesantu formu arī ziemā. Pavasarī un vasaras sākumā matēti zaļajām lapām ir zeltaini dzeltena apmale, kas saglabājas līdz ziedēšanas sākumam. Ja vasaras otrajā pusē izgriež pārziedējušās ziedvasas, augs ir izskatīgs līdz septembra salnām.
Dekoratīvais akmeņdārzs ir dažādu augu (galvenokārt ziemciešu) stādījumu komplekss, kurā tie izmantoti saistībā ar akmeņiem. Atšķirībā no alpinārija (tas ir speciāli iekārtots augstkalnu augu kolekciju stādījums) akmeņdārzā izmanto arī tādus augus, kuri savvaļā aug stepēs, prērijās, mežos, virsājos.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!