Turpinām ar aprakstu par bērniem saistošu dārzu risinājumiem un vispirms par aromātisko dārzu. Vairums garšaugu un ir arī ļoti smaržīgi augi. To smarža parasti izplatās tikai pieskaroties augam, tos nolaužot vai sasmalcinot, jo tad sāk izdalīties augu kātos, lapās un ziedos esošās ēteriskās eļļas.
Turklāt vienmēr būs pieejami svaigi garšaugi. Pētersīļi, dārza dilles, maurloki, gurķumētras, dārza pupumētras, mazie mārsili, piparmētras, citronmelisas, ārstniecības izopi, parastās raudenes; pret salu neizturīgie garšaugi, piemēram, salvijas, majorāni, baziliki, rozmarīni utt. Garšaugu dobē iederēsies arī lielās kreses, lavandas, kumelītes, kam ir ne tikai skaisti ziedi un patīkama smarža, bet tās ir arī noderīgi augi. Kreses var lietot ēdienu rotāšanai, lavandas pušķītis skapī palīdzēs pret kodēm, bet no kumelītēm var pagatavot tēju.
Izmēģinājumu dārzs. Izmēģinājumu dārzam noderēs izturīgi vīteņaugi, ogulāji un krūmi. Ar kāpelējošiem augiem (dārza pupiņām) var apaudzēt arī šūpoļu balsta stabus. Zemenes var audzēt kā klājeniskos augus. Atrodi vietu arī avenēm, jāņogām, upenēm un bezērkšķu ērkšķogām. Paskaidro bērniem, ka ogas var novākt, ja tās ir gatavas un tad tās ir daudz sulīgākas un garšīgākas. Dobēs var iesēt maurlociņus, redīsus, dārza kreses. Iesēj vai iestādi arī augus ar viegli atpazīstamu smaržu, piemēram, kumelītes, piparmētras, dārza kreses, ķiplokus, samtenes.
Dārza plānojums .Ir ideāli, ja dārzā var atrast vietu dažādām bērnu nodarbēm. Ierīkot smilšu kasti un šūpoles, uzbūvēt spēļu mājiņu un ap to ierīkot dārziņu. Iestādīt bērniem par prieku ogulājus un augļu kokus, izveidot dobi iemīļotajām puķēm un garšīgiem dārzeņiem, lai bērni varētu apgūt praktisku pieredzi. Vislabāk būs, ja šīs zonas var atdalīt vienu no otras, lai katrai bērnu nodarbei būtu noteikta vieta. Kad bērni būs izauguši, dārza plānojumu var pārveidot atbilstoši jaunajiem apstākļiem.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!