Vecākiem vajadzētu apzināties, ka katrā dārzā, pat uz lodžijas vai terases, ir iespējams ierīkot stūrīti bērniem. Vietu, kur bērni var justies brīvi un ļauties fantāzijas lidojumam. Dārzu, kas sagādā prieku visām sajūtām.
Ogu, augļu un ziedu dārzs. Šajā dārzā būtu jāatrodas bērnu iemīļotajām puķēm, jāiestāda arī augļu koki, ogulāji un dārzeņi. Dārzeņus bērni var paši iesēt un vēlāk novākt ražu. Kad puķes sāk ziedēt, no tām var veidot interesantus puķu pušķus vai nogriezt ziedus kaltēšanai. Dobēs no puķēm var izveidot interesantas mozaīkas un savdabīgus krāsu salikumus. Ļoti piemērotas ir viengadīgās, vasarā ziedošās puķes: puķuzirnīši, lauvmutītes, spalvu neļķes, kliņģerītes un lielās saulespuķes.
Bērni paši var iestādīt arī sīpolpuķes (tulpes, narcises, sniegpulkstenītes, zilsniedzītes) un kartupeļus, iesēt dārzeņu (salātu, burkānu, redīsu) vai puķu (saulespuķu, astilbju, anemoņu, pīpeņu) u.c. sēklas.
Sajūtu un novērošanas dārzs .Sajūtu dārzā var iestādīt augus ar dažādām lapu formām un atšķirīgu virsmu. Piemēram, augus ar gludām, apaļām lapām, tām blakus augus ar samtaini pūkainām lapām. Interesantas ir gurķu mētras, kam ir svaigu gurķu aromāts un filcam līdzīgas lapas. Pavasarī var atļaut bērniem aptaustīt un nolauzt pa kādai tulpei, lai bērni sadzirdētu lapu knakšķēšanu. Bērniem būs interesanti aptaustīt graudzāļu ziedkopas un salīdzināt skujkoku zarus ar mīkstiem lapaugiem. Nopūst pieneņu sēklas, savākt čiekurus utt. Bērniem patiks arī uzrušināt augsni un iestādīt tulpes, sniegpulkstenītes, gurķu mētras, maurlociņus utt. Turpinājums sekos!
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!