Turpinām par vīteņaugiem. Vīteņhortenzija neaug tik ātri kā efeja, taču jau pēc pāris gadiem Tava pacietība tiks atalgota – vīteņhortenzija bagātīgi uzziedēs baltām ziedu skarām. Vīteņhortenzija zied no jūnija līdz septembrim un pievilina taureņus un bites. Tā var izaugt pat desmit un vairāk metru gara.
Ar piesūcekņu dzinumiem tā pieķeras un turas pie virsmas – nav vajadzīgs speciāls balsts. Auga piesūcekņi var neizturēt bagātīgo ziedu smagumu un spēcīgas vēja pūsmas, tādēļ vīteņhortenzijas pamata zarus ieteicams atsiet.
Vīteņohortenzijām ir ne tikai skaisti ziedi, bet arī dekoratīvs lapojums. Ir ziemzaļas un lapas metošas jeb vasarzaļas hortenzijas, piemēram, kokveida hortenzija (Hydrangea anomala petiolaris). Tās krēmkrāsas ziedu skaras gan ir mazākas kā ziemzaļo vīteņhortenziju ziedi. Lapu metošo hortenziju kailie zari ziemā iekrāsojas sarkanā krāsā un lieliski rotā dārzu. Vīteņhortenzija ‘Integrifolia’ ir ziemzaļš augs.
Vīteņhortenzija ir pieticīgs augs, kas tikpat labi augs kā saulainā, tā daļēji noēnotā vai ēnainā vietā. Augs mīl trūdvielām bagātu augsni. Augsnes skābuma ziņā vīteņhortenzijai piemērota neitrāla augsne un normāls laistīšanas režīms. Vīteņhortenzija labi augs ēkas ziemeļu pusē, kur ir ēnaināks. Auga ziedi ēnainajam ziemeļu puses nostūrim piešķirs gaišus akcentus. Augs var sasniegt 8-15 m augstumu un izaugt 2,5-5 m platumā. Lai augu ierobežotu, to var apgriezt vēlamajā augstumā un platumā. Vīteņhortenzijas zarus apgriež rudenī vai agri pavasarī.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!