Paziņojums tiek sniegts pirms valsts pirmstermiņa vispārējām vēlēšanām, kas paredzētas 18. maijā.
Portugāles pagaidu valdība sestdien paziņoja par plāniem izraidīt aptuveni 18 000 ārzemnieku, kas valstī dzīvo bez likumīgām atļaujām.
Prezidentūras ministrs Antoniu Leitau Amaro paziņoja, ka centriski labējā valdība izdos aptuveni 18 000 paziņojumu nelegālajiem migrantiem ar lūgumu pamest valsti.
Pēc Amaro teiktā, amatpersonas nākamnedēļ sāks ar to, ka lūgs aptuveni 4500 nereģistrētiem migrantiem brīvprātīgi pamest valsti 20 dienu laikā.
Paziņojums tiek sniegts pirms valsts pirmstermiņa vispārējām vēlēšanām, kas paredzētas 18. maijā.
Pagājušajā nedēļā vietējā prese citēja Amaro, kurš teica, ka “Portugālei ir jāpārskata sava deportācijas sistēma, kas nedarbojas”.
“Ir svarīgi apzināties, ka Portugāle ir viena no trim valstīm Eiropā, kas veic vismazāko to cilvēku deportāciju skaitu, kuriem dots rīkojums izbraukt par noteikumu pārkāpšanu, tostarp drošības apsvērumu dēļ,” viņš teica.
Šī mēneša pirmstermiņa balsošanu martā izsludināja premjerministrs Luiss Montenegro pēc tam, kad viņa vadītā mazākuma valdība, kuru vadīja viņa konservatīvā Sociāldemokrātiskā partija, zaudēja uzticības balsojumu parlamentā un atkāpās no amata.
Kas noveda pie valdības krišanas?
Luiss Montenegro, kas pie varas nāca pirms nepilna gada, tika apsūdzēts potenciālā interešu konfliktā saistībā ar ģimenes tiesību biroju.
Tika apgalvots, ka firma ir saņēmusi maksājumus no uzņēmuma, kuram valdība ir piešķīrusi lielu azartspēļu koncesiju.
Lai “kliedētu nenoteiktību”, Montenegro izsludināja pirmstermiņa vēlēšanas. Tā vietā opozīcijas partijas apvienojās, lai viņu gāztu.
Viņa valdība, divu partiju alianse, bija pie varas mazāk nekā gadu un tai bija tikai 80 vietas pašreizējā 230 vietu likumdevējā sapulcē.
Lielākā daļa opozīcijas likumdevēju, kuru vadībā ir centriski kreisie sociālisti un partija “Chega”, kuriem kopā pieder 128 vietas, solīja balsot pret to un turpināja savu nostāju.
Gaidāmās vēlēšanas 10,6 miljonu iedzīvotāju valstī ieved vairākus mēnešus ilgu politisko nenoteiktību tieši laikā, kad tā pašlaik iegulda vairāk nekā 22 miljardus eiro ES attīstības fondos savas ekonomikas pārstrukturēšanā.
Arī politiskie analītiķi ar bažām atzīmē pieaugošo Eiropas populisma vilni valstī, galēji labējai partijai Chega pagājušā gada vēlēšanās ieņemot trešo vietu.
Kopš pārejas uz demokrātiju pēc 1974. gada Neļķu revolūcijas, kas izbeidza četras desmitgades ilgušu diktatūru, Portugāle nav piedzīvojusi tādus politiskus nemierus, kādus tā redz tagad.
Mazākuma valdības krišana martā iezīmē sliktāko politiskās nestabilitātes periodu valsts demokrātijas 50 gados.