Maģiski un relaksējoši, taču lielais apmeklētāju skaits grauj kluso gaisotni. No 2025. gada 7. janvāra pilsēta ieviesīs stingru piekļuves kontroli dienas apmeklētājiem, ziņo CNN
Gleznainajā Japānas kūrortā Ginzan Onsen tiek veikti radikāli pasākumi, lai tiktu galā ar pieaugošo tūristu pieplūdumu
300 gadus senā vieta, kas atrodas aptuveni 420 kilometrus uz ziemeļiem no Tokijas, katru gadu piesaista aptuveni 330 000 apmeklētāju. Īpaši ziemā sniegotās tradicionālās ēkas un karstie avoti piesaista tūristus no visas pasaules. Taču uzplaukumam ir arī savas ēnas puses.
Vakarā ieeja septiņi eiro
Projekta grupas “Overtourism in Ginan Onsen” vadītājs Hirojuki Iši CNN sacīja: “Fotogafētāju iecienītais laukums, no kura paveras skats uz šo vietu, ir šaurs, un dažreiz apmeklētāji sāk strīdēties un kliedz viens uz otru, lai virzītos pa šauro ceļu. Ir bijuši brīži, kad cilvēki pēc savstarpējas sadursmes gandrīz iekrita upē.”
Pēc CNN domām, tagad būtu jāseko skaidriem pasākumiem: lai regulētu apmeklētāju skaitu un mazinātu situāciju, viesiem būs jāiegādājas biļete no plkst.17, lai viņi varētu iekļūt vietā. Tai vajadzētu maksāt 1150 jenas, aptuveni 7 eiro, vienai personai. No pulksten 20 ieeja apmeklētājiem bez viesnīcas rezervācijas ir pilnībā aizliegta.
Ginzan Onsen nav vienīgā vieta Japānā, kas cīnās ar virstūrismu. Šogad līdz novembrim valstī jau bija reģistrēti 33 miljoni ārvalstu tūristu, kas ir vairāk nekā visā rekorda 2019.gadā. Arī Fudži kalnā un Himedži pilī jau veikti pasākumi, lai regulētu vai pat ierobežotu apmeklētāju skaitu.
Venēcijas dubultā ieejas maksa
Jaunie Ginzan Onsen noteikumi ir paredzēti, lai palīdzētu saglabāt vietnes unikālo gaisotni, vienlaikus nodrošinot labāku apmeklētāju pieredzi. Tas, vai tie sasniedz vēlamo efektu, vēl būs redzams.
Piemēram, Venēcijā no vienas dienas ceļotājiem kopš 2024. gada aprīļa tiek iekasēta maksa piecu eiro apmērā no personas. Neskatoties uz to, maija pirmajās vienpadsmit dienās vien bija par 70 000 apmeklētāju vairāk nekā tajā pašā laika posmā pērn. Tāpēc nodoklis nedarbojas kā atturošs līdzeklis. Taču pilsētas tēviem tas noteikti ir labs ienākumu avots. Sākot ar 2025. gadu, viņi to pat palielinās no pieciem līdz desmit eiro vienai personai, proti, dubultos