Krievijas spēka bloks par iespējamo Putina pēcteci uzskata Krievijas Federācijas Drošības padomes sekretāra Nikolaja Patruševa dēlu Dmitriju. Tajā pašā laikā “līderis” vēl nav galīgi norakstīts, jo tiek cerēts, ka viņš atveseļosies.
Bijušais MGIMO (Maskavas Valsts starptautisko attiecību institūts) profesors, politologs Valērijs Solovejs intervijā medijiem pastāstīja, ka Krievijas vadība gatavojas nākotnei pēc Putina, kur viss būs atkarīgs no tā, kurš kontrolēs varas resursu.
“Iespējas nākotnei pēc Putina ir atkarīgas no resursiem, galvenais spēks ir čekistu un jo īpaši viņu neformālā līdera Nikolaja Patruševa rokās,” sacīja Solovejs.
Pēc politologa domām, šobrīd Putina tuvākajā lokā ir vērojamas īpašas uzmanības pazīmes Patruševa dēlam Dmitrijam.
Dmitrijs Patruševs ir iespējamais Putina pēctecis
“Viņi cenšas ar viņu draudzēties. Tie ir cilvēki, kuri formāli bija un joprojām ir starp desmit Putinam vistuvākajiem cilvēkiem,” skaidroja Solovejs.
Tajā pašā laikā viņš apgalvo, ka “līderis vēl nav galīgi norakstīts”, jo viņi domā, ka Putinam var kļūt labāk, lai gan viņš personīgi netic, ka Kremļa vadītāja stāvoklis normalizēsies.
Pēc Valērija Solovja domām, viņa tuvākajā lokā ir tie, kuriem nav savu spēka resursu: uzņēmējs Genādijs Timčenko, brāļi Boriss un Arkādijs Rotenbergi, Mihails Kovaļčuks, Aleksejs Millers.
Varas tranzītam bija jāsākas 2022. gadā
Pēc Solovija teiktā, Krievijas drošības spēkiem ir aizvainojums pret Putinu, jo viņš šaurā lokā solīja nodot varu un tranzītam bija jāsākas pagājušā gada beigās, bet pēc tam viņš paziņoja, ka vēlēšanas notiks 2024.gadā. Savukārt Krievijas drošības spēki to uztvēra kā personisku apvainojumu un Putina saistību pārkāpumu.
Kremļa vadītājam bija paredzēts iecelt Dmitriju Patruševu par premjerministru un pēc tam paziņot par paša atkāpšanos. Taču pēc Starptautiskās Krimināltiesas paziņojuma par apcietināšanas orderi šāda iznākuma iespējamība ir krasi samazinājusies.
“Neviens nevēlas iet ar viņu līdz galam. Neviens nevēlas būt šajā sarakstā, bet saraksts ir, tiek runāts, ka ir arī citi orderi, tie nav publiski paziņoti, bet tie jau ir izdoti,” sacīja Solovejs
Politologs arī piebilda, ka Putina tuvākais loks nevar viņu nekādā veidā ietekmēt un piespiest mainīt savu nostāju par karu Ukrainā, jo tam ir nepieciešama spēka resursa kontrole, bet tādu cilvēku Krievijas Federācijā ir maz.