Pēc Rostovas pie Donas pārņemšanas Vāgnera algotņi sagrāba militāros objektus Voroņežā. Par to ziņo Reuters avoti Krievijas specdienestos. Šo informāciju vēl nav izdevies pārbaudīt, atzīmē aģentūra.
Vēlāk to pašu stāstīja kāds BBC sarunu biedrs, kas bija tuvu FSB centrālajam birojam. “Arī visas galvenās iekārtas Voroņežā tiek kontrolētas, viss ir kā Rostovā,” viņš sacīja izdevumam.
“Militārie objekti Voroņežā ir nodoti ”Vāgnera” PMK pārziņā. Armija pāriet tautas pusē, ”rakstaa Telegram kanāls ”AP- Vagner”.
Iepriekš pilsētā, kā arī Maskavā un Maskavas apgabalā tika ieviests pretterorisma operācijas režīms, kas ierobežo pilsoņu tiesības, bet drošības spēkiem dod papildu pilnvaras. Jo īpaši viņi var pārbaudīt automašīnas, ieviest kontroli pār telefona sarunām un tūlītējiem kurjeriem, atslēgt sakarus, pārvietot iedzīvotājus uz drošām zonām, ierobežot pārvietošanos, brīvi iekļūt dzīvojamās ēkās un citās telpās un daudz ko citu.
Agrā sestdienas rītā Voroņežas apgabala valdība vērsusies pie pilsoņa ar lūgumu neizmantot šoseju, sakot, ka pa to pārvietojas militārās tehnikas kolonna. Kuru tieši par tehniku netika ziņots.
Piektdienas vakarā Vāgnera vadītājs Jevgēņijs Prigožins apsūdzēja Krievijas militārpersonas aizmugurē atpūtošos vāgneriešu apšaudīšanā un solīja saukt pie atbildības Aizsardzības ministrijas amatpersonas, sākot ar aizsardzības ministru Sergeju Šoigu. Vēlāk vienā no audio ziņām savā telegrammas kanālā Prigožins norādīja, ka viņa kaujinieki dodas uz Rostovu pie Donas , kur atrodas Dienvidu militārā apgabala un pret Ukrainu vērstās “speciālās militārās operācijas” štābs.
Līdz 24. jūnija rītam Vāgnera kaujinieki pārņēma kontroli pār militārajiem objektiem Rostovā . Vāgnera kaujinieku skaits, pēc Prigožina vārdiem, ir 25 000 cilvēku. Un daži no viņiem droši vien devās tālāk uz ziemeļiem – Maskavas virzienā.