Respektablais Vācijas autoklubs ADAC pirmo reizi veicos bērnu velosēdeklīšu testu. Ekspertiem par pārsteigumu, lētie modeļi ir pārliecinošāki, savukārt augstākās klases modeļi neizturēja konkurenci.
Salikšana, komforts, drošība: cik labi ir visizplatītākie pašreizējie bērnu velosēdekļi? Zemāk atradīsiet gan īsu testu aprakstu, gan divas tabulas, kurās uzvarētāji ir ar mazāko punktu kopskaitu.
Kopumā tika pārbaudīti 16 dažādi modeļi. Deviņi no tiem darbojās labi, vēl pieci modeļi tika novērtēti kā “apmierinoši”, bet divi sēdekļi izrādījās lietošanai nederīgi. Testētāji pārbaudīja divu veidu modeļus – uzstādīšanai uz rāmja un bagāžas plaukta. Testi parādīja, ka uzstādīšana uz bagāžnieka ir stabilāka braukšanas laikā un ērtāka bērniem.
Uz rāmja stiprināmi modeļi
Patīkamais izņēmums bija abi ražotāja OK Baby testa uzvarētāji. Tos bija viegli piestiprināt gan pie rāmja, gan bagāžas plauktam, un mazie pasažieri tos uzņēma labi. Abi piedāvā atgāzšanas funkciju un ir slēdzami. Ar cenām ap 70 eiro tie ir arī vidējā cenu segmentā.
Testa zaudētājā ir piesārņotāji
Tomēr divi Qibbel bērnu sēdekļi nedarbojās labi. Tie izrādījās lietošanai nederīgi, jo jostas polsterējumā tika atrasti piesārņotāji. Turklāt kāju balsts vienam modelim noslīdēja uz leju jau pēc dažām sekundēm pie normālas slodzes.
Modeļi bagāžniekam
Pirmo reizi bērnu sēdeklīšiem bija sevi jāpierāda triecientestos. Tika simulētas situācijas, kurās automašīna uz sāniem saduras ar velosipēdu vai velosipēdists ietriecas automašīnā. Daži bērnu sēdeklīši izturēja triecienu, savukārt citiem salūza kronšteins vai sēdekļa apvalka plastmasa.
ADAC padoms: pirms pērkat bērnu velosēdeklīti, izvediet savu velosipēdu un savu bērnu testa braucienā. Uzstādot sēdekli, jums vajadzētu arī meklēt palīdzību no profesionāļiem. Tāpat svarīgi, lai jostas būtu cieši pievilktas un bērnam un vecākiem būtu ķivere.