Zinātnieki ir atklājuši kādu pārsteidzošu lietu – izrādās, ja tu vēlies savam mīļotajam vīrietim kaut ko pasacīt, viegls pieskāriens var izteikt tavas jūtas daudz ātrāk un skaidrāk, nekā to jebkad varētu izdarīt ar vārdiem.
Mēs zinām, ka ilglaicīgu attiecību pamatā ir veiksmīga komunikācija starp partneriem. Bet tas, ko, iespējams, pat nenojaušam, ir – ka reizēm, lai sajustu patiesu tuvību, nemaz nav nepieciešama sirds izkratīšana vai izrunāšanās aci pret aci. Jaunākie zinātnieku pētījumi liecina, ka ar pavisam vieglu pieskārienu (runa ir par pieskārienu, kas ilgst tikai piecas sekundes) var daudz vieglāk izteikt tādas emocijas kā laimes sajūta, iemīlēšanās vai dusmas. Pieskāriens ir visprimitīvākais no komunikācijas veidiem, bet tas ir arī viens no efektīvākajiem. Tā ir pirmā valoda, ko mēs apgūstam jau zīdaiņa vecumā, tādēļ arī pieskārienus uztveram ātri un instinktīvi.Tās ir lieliskas ziņas ikvienam pārim.Tā kā vīrieši ir mazrunīgāki par sievietēm, vienkāršs žests uz viņiem var atstāt daudz lielāku iespaidu nekā gara saruna. Ņem vērā mūsu ekspertu ieteikumus un uzzini, ar kādu pieskārienu tu vari savam vīrietim uzlabot garastāvokli un kā viņam pieskarties, lai izvairītos no strīda… Un to visu tu varēsi panākt, nepasakot vārdus, kurus viņiem ne pārāk patīk izdzirdēt: ”Mīļais, mums vajag parunāt!”
Kad gribi pateikt, ka viņš ir lielisks… papliķē viņam pa pēcpusi
Vīriešiem draudzīga uzsišana pa dibenu ir neverbāls veids, kā pateikt – tu esi īsts vecis. Kļūstot pieaugušāki, vīrieši šo žestu izmanto, lai izteiktu cieņu un atbalstu. Paskaties jebkuru komandas sporta spēli un tu pamanīsi, ka sportisti un treneri izmanto šo žestu tad, kad spēle ir bijusi veiksmīga. Tādēļ, ja tu pieskaries savam vīrietim šādā veidā, viņš to uztver kā tavu novērtējumu.
Kad gribi palūgt piedošanu… paliecies uz priekšu un saspied viņa ceļgalu (kad abi sēžat blakus)
Pieskāriens viņa ceļgalam tavas atvainošanās laikā liks viņam justies tuvākam, un viņš vieglāk uztvers to, ko tu šajā mirklī gribi pateikt. Kādēļ tieši ceļgals? Tādēļ, ka tā ir neitrāla teritorija. Ja tu pieskartos viņa sejai vai rokai, tas būtu pārāk uzbrūkoši, un viņš uzreiz atrautos no tavas rokas, ja būtu apvainojies. Turklāt, kad tu izstiep roku, lai pieskartos viņa ceļgalam, tev ir mazliet jānoliecas. Tā ir poza, kas neapzināti signalizē smadzenēm, ka tu nožēlo to, ko esi izdarījusi, un vēlies saņemt viņa piedošanu. Un, tā kā tu noliec galvu viņa priekšā, viņš jūtas novērtēts, tādēļ ir vēl lielāka iespēja, ka viņš pieņems tavu atvainošanos.
Kad viņš ir aizkaitināts… paglāsti viņa kaklu vietā, kur sāk augt mati
Ir divi iemesli, kādēļ šis žests ir absolūts čempions pielabināšanās procesā. Pirmkārt, matu bužināšana pamodina primitīvus aprūpes instinktus. Patiesībā tas ir universāls žests, kā izrādīt, cik otrs cilvēks mums ir svarīgs un nozīmīgs, un tas iedarbojas uz visiem – sākot no primātiem līdz pat cilvēkiem. Tas ir veids, kā izrādīt savu pieķeršanos. Tāda kustība palīdz viņam nomierināties un justies drošībā. Un atslābst arī viņa kakla muskuļi. Šī ir vieta mūsu ķermenī, kur tiek uzkrāts viss pārdzīvotais stress. Patiesībā tas, kas liek viņam saspringt, visbiežāk ir sāpes kakla rajonā. Kakla muskuļu glāstīšana ļaus viņam atslābināties, tā būs kā relaksējoša masāža .
Kad gribi, lai viņš izdara kaut ko, ko negrib darīt… paņem viņa plaukstas, saliec tās kopā un apņem ar savām plaukstām
Saliekot rokas kopā kā lūgšanā, tiek izrādīta vara un kontrole (starp citu, šo žestu bieži izmanto politiķi savās uzrunās). Un, ieliekot viņa rokas starp savējām, tu neapzināti signalizē, ka tagad tu esi situācijas noteicēja. Tā rezultātā viņš vairāk respektēs tevis teikto, kaut arī īsti neapzināsies, kādēļ.
Kad gribi, lai viņš zina, ka tu labprāt pamīlētos… noliec savu roku viņa augšstilba iekšpusē
Šis žests nav efektīvs tikai tādēļ, ka tu turi savu roku netālu no viņa mantības. Viņa cisku iekšpuses augšējā daļa ir jutīga zona pati par sevi. Tajā ir daudz nervu galu, kas saistīti ar viņa ģenitālijām. Turklāt āda šajā vietā ir daudz maigāka, jo šajā kājas daļā ir arī vismazāk muskuļu. Glāsti un viegli paspaidi viņa kājas iekšpusi ar saviem pirkstiem. Tā ir garantija, ka viņa rokas tūlīt pat pieskarsies arī tev.
Kad viņš ir dusmīgs un tev gribas izvairīties no strīda… uzliec roku viņam uz pleca, turot savu elkoni taisni izstieptu
Šis žests kalpo kā taustiņš ”Pauze” strīda laikā. Emocijām uzvirmojot, šāds atslābinošs kontakts palīdzēs tavam vīrietim nomierināties. Rokas turēšana taisni norāda uz spēku un piesaista uzmanību . (Plecs ir īstā vieta, kur pieskarties šādā brīdī, jo plecu daļā ir daudz muskuļu un tā ir mazāk jutīga zona nekā seja vai kakls.) Tavs pieskāriens viņu uz mirkli apstādinās un atgādinās par jūsu tuvību, kas arī palīdzēs mazināt viņa dusmas. Taču šādu kustību ir jāpaspēj izdarīt pašā jūtu uzplūda sākumā, kad dusmas vēl nav pilnībā pārņēmušas viņu. Citādāk hormonu – adrenalīna un kortizola – līmenis sasniegs savu augstāko punktu, un tad tavam pieskārienam vairs nebūs nekādas iedarbības.
Kad tev neklājas diez ko labi… pastiep savas rokas pret viņu ar plaukstām uz augšu un paliec tās zem viņa plaukstām
Tavas uz augšu pavērstās un uz priekšu izstieptās plaukstas norāda uz lūgumu pēc palīdzības. Jau no seniem laikiem šis žests tiek saistīts ar ubagošanu, tādēļ viņš, ieraugot šo kustību, neapzināti to uztvers kā lūgumu pēc palīdzības. Un, kad tu saņem sava partnera rokas no apakšas, tu uzsver, ka tev šobrīd ir nepieciešams viņa atbalsts. Tu parādi, ka tev trūkst drošības sajūtas, tikai nepasaki to vārdos. Tā kā viņa rokas atrodas augšpusē, viņam ir dominējošā loma, kas mudina viņu uzņemties rūpes par tevi.
Kad gribi pateikt: ”Es tevi mīlu”… ar abām rokām saņem viņa seju
Vīrieša sejas āda ir īpaši maiga, it īpaši pēc skūšanās, un uz viņa sejas ir daudz matu folikulu, ap kurām āda ir īpaši jutīga. Lielāks folikulu skaits padara vīriešu sejas ādu daudz jutīgāku nekā sievietēm. Tā ir lieliska vieta, kur pieskarties, tādēļ izmanto šo izdevību, jo tomēr sievietes āda lielākoties ir daudz maigāka. Turklāt tavas rokas uz mīļotā vīrieša vaigiem tiek uzskatīts par īpaši romantisku žestu (tādēļ to izmanto gandrīz vai visās filmās skūpstu ainās). Seja ir viena no emocionāli intīmākajām ķermeņa daļām, tādēļ, cieši saņemot to rokās, tu pavēsti, cik tuvi jūs esat .
Atkodē viņa reakciju
Fiziskais kontakts var tev palīdzēt daudz ātrāk un skaidrāk noteikt sava partnera attieksmi, jo tu tūlīt pat sajūti viņa ķermeņa reakciju uz savu pieskārienu (pretēji sejas izteiksmes vai balss toņa tulkošanai). Izlasi un noskaidro, kas notiek viņa prātā.
Viņš saspringst
Tu sajutīsi, kā zem tavas rokas refleksīvi saraujas viņa muskuļi. Tas liecina, ka viņš jūtas satraukts un neuzticas (piemēram, viņš netic, ka tu no sirds nožēlo, ja, lūdzot viņam piedošanu, tu jūti, kā saspringst viņa ceļgals).
Viņš paliecas tev pretī
Ja viņš nevilšus paliec savu ķermeni tavā virzienā (piemēram, kad tu glaudi viņa pakausi), tas liecina, ka viņš ļaujas tavai ietekmei. Tātad ir liela iespēja, ka viņš būs gatavs izdarīt kaut ko tavā labā, piemēram, izvest pastaigāties tavu suni vai nestrīdēties par sīkumiem.
Viņš atliecas nost no tevis
Uzturot fizisku kontaktu, viņš izrāda, ka ir ieinteresēts tajā, ko tu saki, bet, atvirzoties nost no tevis, vēsta, ka nav pilnībā kopā ar tevi (tā ir zīme, ka viņš par kaut ko šaubās).
Viņš ir pavisam mierīgs
Parasti vissliktākā reakcija ir tā, ka nav nekādas reakcijas. Tas nozīmē, ka viņš nav emocionāli iesaistījies sarunā un ir uzcēlis ap sevi aizsargmūri. Labāk pagaidi un atrodi piemērotāku brīdi, kad viņš nebūs tik ļoti norobežojies no tevis.
Iedvesmojies pati un iesaki draugiem!