Pašpasludinātās Piedņestras republikas deputātu kongress nolēma vērsties Krievijas Federālajā asamblejā ar lūgumu aizsargāt valsti, saskaroties ar Moldovas spiedienu. Par to ziņo RIA Novosti .
Aicinājuma iniciators bija neatzītās republikas prezidents Vadims Krasnoseļskis.
Kongresa pieņemtajā rezolūcijā deputāti lūdz Krievijas varas iestādes ņemt vērā faktu, ka Piedņestras Moldāvijas Republikas teritorijā pastāvīgi uzturas vairāk nekā 220 tūkstoši Krievijas pilsoņu ar unikālo pozitīvo Krievijas miera uzturēšanas pieredzi Dņestrā, kā arī galvotāja un starpnieka statusu sarunu procesā.”
Deputāti vērsās arī pie ANO ģenerālsekretāra, lūdzot “ņemt vērā pridnestroviešu neatņemamās tiesības”, kuras garantē “starptautiskās normas”. Turklāt viņi aicināja ANO “pārtraukt Moldovas pieļauto Piedņestras pilsoņu tiesību un brīvību pārkāpumus”. Turklāt parlamentārieši vērsās ar aicinājumu Eiropas Drošības un sadarbības organizācijā (EDSO), NVS Starpparlamentārajā asamblejā, Eiropas Parlamentā un Starptautiskajā Sarkanajā Krustā.
Piedņestras deputātu rezolūcijā teiktais
Dokumentā, kura fragmentus citē ”Novosti Pridnestrovja”, teikts, ka Moldova “būtībā uzsāka ekonomisko karu” pret neatzīto republiku, “apzināti radot priekšnoteikumus vairāku miljonu dolāru budžeta deficītam”. Tādējādi neatzītās republikas “tautas deputāti” uzskata, ka:
Moldova cenšas iznīcināt Piedņestras veselības aprūpes sistēmu, bloķējot medikamentu un medicīniskā aprīkojuma piegādi;
Moldova pieņēma likumu par separātismu, radot priekšnoteikumus kriminālvajāšanai burtiski pret katru Piedņestras pilsoni;
Moldova apzināti bloķē sarunas un izvairās no politiskā dialoga pušu augstākās vadības līmenī;
Uz Piedņestru tiek izdarīts sociāli ekonomisks spiediens, kas ir tiešā pretrunā ar Eiropas principiem un pieejām cilvēktiesību aizsardzības un brīvās tirdzniecības jomā;
Moldovas nespēja atzīt, ka Piedņestras iedzīvotājiem ir neatņemamas cilvēktiesības un brīvības.
Vadims Krasnoseļskis arī paziņoja, ka pret Piedņestru tiek pielietota genocīda politika. Viņš nosauca četras genocīda pazīmes, kas izpaudušās pēdējo 30 gadu laikā. To vidū ir ekonomiskā žņaugšana, tautas daļas fiziska iznīcināšana, tiesiskās aizsardzības liegšana un mēģinājums piespiedu kārtā implantēt valodu.
“Ir jādzird Piedņestras balss. Un mums ir jārunā par savām brīvībām, par savām tiesībām, par mūsu brīvo ekonomisko darbību, par sarunu procesu un galu galā par mieru Piedņestras teritorijā,” sacīja neatzītās republikas prezidents.