Pētnieki atklājuši, ka vairāk nekā 50 amerikāņu dziedātājas Teilores Sviftas dziesmām ir optimālais temps efektīvai mākslīgās elpināšanas veikšanai. Zinātnieki cer, ka Sviftas mūzika palīdzēs viņas faniem un citiem cilvēkiem uzlabot pirmās palīdzības sniegšanas prasmes, raksta New Atlas.
Mākslīgā elpināšana bieži ir ļoti svarīga, lai glābtu cietušo ārpus slimnīcas. Sirds apstāšanās gadījumā ir gandrīz divas reizes lielāka iespēja izdzīvot, ja garāmgājēji var sniegt kompetentu pirmo palīdzību pirms ātrās palīdzības ierašanās.
Efektīvai kardiopulmonālai atdzīvināšanai ir nepieciešams saspiest cietušā krūtis ar frekvenci 100-120 sitieni minūtē. Vairāk nekā 50 Teilores Sviftas dziesmām ir šī ideālā frekvence, konstatēja Monašas universitātes (Austrālija) Sirds institūta pētnieki.
Ilgu laiku kā mākslīgās elpināšanas “metronoms” tika izmantota britu popgrupas Bee Gees dziesma Stayin’ Alive. Šāds sižets pat tiek izspēlēts vienā no populārā seriāla “Birojs” sērijām.
Problēma ir tā, ka Bee Gees dziesma tika izdota tālajā 1977. gadā, un maz ticams, ka tā būs pazīstama jaunajai paaudzei. Zinātnieki ierosina izmantot vienas no mūsdienu populārākajām mūzikas zvaigznēm darbu, cerot, ka cilvēki, īpaši jaunie Teilores Sviftas fani (tā dēvētie Sviftiji), izmantos dziedātājas melodijas, lai uzlabotu savas pirmās palīdzības sniegšanas prasmes.
Viņi pat ir izveidojuši parocīgu Sviftas dziesmu atskaņošanas sarakstu, kurā katrai dziesmai ir norādīti sitieni minūtē.
Šī nav pirmā reize, kad pētnieki pievērš uzmanību Teilores Sviftas darbam – atceramies, ka izpildītājas popularitāte no lingvistiskā viedokļa pat tika analizēta Hārvardas laikrakstā, kur angļu profesori skaidroja, kas viņas dziesmās ir tik āķīgs.