Arvien vairāk cilvēku izvairās lasīt ziņas, nodēvējot tās, cita starpā, par nomācošām, vardarbīgām vai garlaicīgām. Par to, atsaucoties uz Oksfordas Universitātes Reuters institūta veiktās aptaujas rezultātiem, kurā piedalījās 94 943 pieaugušie no 47 valstīm, raksta BBC
Gandrīz četri no 10 aptaujātajiem cilvēkiem (39%) visās valstīs teica, ka dažreiz vai bieži aktīvi izvairās no ziņām, salīdzinot ar 29% 2017. gadā.
Izvairīšanās no ziņām tagad ir visu laiku augstākajā līmenī, komentē pētījuma autori. Viņuprāt, šādu statistiku varēja veicināt Krievijas agresija pret Ukrainu, kā arī karš Tuvajos Austrumos.
Tiek atzīmēts, ka, tuvojoties politiskajām vēlēšanām, cilvēki arvien biežāk sāk lasīt ziņas.
Tomēr saskaņā ar pētījumu kopējā tendence joprojām ir nepārtraukti lejupejoša. 46% respondentu teica, ka lasa ziņas ar lielu interesi, salīdzinot ar 63% 2017. gadā.
Piemēram, Lielbritānijā interese par ziņām kopš 2015. gada ir samazinājusies gandrīz uz pusi.
Ziņojumā konstatēts, ka tradicionālo ziņu avotu, piemēram, TV un drukāto ziņu, auditorija pēdējo desmit gadu laikā ir strauji samazinājusies, un jaunāki cilvēki dod priekšroku ziņu saņemšanai tiešsaistē vai sociālajos medijos.
Apvienotajā Karalistē gandrīz trīs ceturtdaļas cilvēku (73%) teica, ka viņi saņem ziņas tiešsaistē, salīdzinot ar 50% televīzijā un tikai 14% drukātā veidā.
Svarīgākā sociālo mediju platforma ziņām joprojām ir Facebook, lai gan tā ilgstoši samazinās.
YouTube un WhatsApp daudziem joprojām ir nozīmīgi ziņu avoti, savukārt TikTok aug un tagad pirmo reizi ir apsteidzis X (agrāk Twitter).
Trīspadsmit procenti cilvēku izmanto video koplietošanas lietotni ziņām, salīdzinot ar 10%, kas izmanto X.
TikTok rādītājs ir vēl augstāks 18–24 gadus veciem jauniešiem visā pasaulē — 23%.