ASV armija Kremļa rīcībā līdz šim nav saskatījusi neko tādu, kas varētu mainīt ASV nostāju kodolieroču izmantošanā.
Augsta Pentagona amatpersona sacīja, ka ASV Aizsardzības ministrija nevar apstiprināt ziņas par Krievijas taktisko kodolieroču transportēšanu pa dzelzceļu, piebilstot, ka ASV armija vēl nav redzējusi neko tādu, kas varētu ietekmēt tās kodolstratēģiju.
“Par kodoljautājumu mēs protams esam dzirdējuši Putina ”ieroču grabināšanu”. Taču mēs neredzam nekādas pazīmes, kas liktu mums mainīt savu nostāju pret kodolieročiem,” sacīja Lora Kūpere, ASV aizsardzības sekretāra vietniece Krievijas, Ukrainas un Eirāzijas jautājumos.
Kūpere oficiāli paziņoja par jaunas drošības paketes nodošanu Ukrainai līdz 625 miljonu dolāru vērtībā.
“Tagad Ukrainas pusē ir ne vien pašu iespējas, bet arī sabiedroto un partneru spējas. ASV ne tikai nodrošina Ukrainu ar papildu munīciju, bet mēs arī investējam munīcijas ražošanā,” sacīja Kūpers.
Viņa uzsvēra, ka Ukrainas spēki veiksmīgi turpina pretuzbrukumu, atgūstot savu teritoriju no Krievijas iebrucējiem.
“Neskatoties uz to, ka Krievijas valdība šodien pieņem likumus, lai nelikumīgi pieprasītu dažas Ukrainas teritorijas, realitāte ir tāda, ka Ukrainas bruņotie spēki turpina atgūt teritorijas un konsolidēt savus ieguvumus,” sacīja Kūpere. “Ukrainas pretuzbrukums Hersonā pēdējo 24 stundu laikā ir guvis ievērojamu progresu, un Ukrainas spēki turpina atbrīvot ciematus, virzoties uz priekšu.”
Savukārt Pentagona pārstāvis Pats Raiders, komentējot Ziemeļkorejas valdības rīcību, brīdināja, ka Phenjanas kodolizmēģinājumi nopietni apdraud starptautisko stabilitāti.
“Kā jūs zināt, agrāk bija pazīmes, ka KTDR gatavo izmēģinājumu, kas būs tās septītais kodolizmēģinājums,” sacīja Pats Raiders. “Ja viņi veiks šādu pārbaudi, tad no mūsu viedokļa tā noteikti būs nopietns eskalācija un nopietni apdraudēs reģionālo un starptautisko drošību un stabilitāti.”