Krievijas armija pēc trīs mēnešu kara turpina pieļaut tās pašas kļūdas Austrumukrainā, kas tai lika atteikties no idejas pārņemt visu valsti. Par to raksta The New York Times, atsaucoties uz Pentagona pārstāvjiem.
Publikācijas avots ASV Aizsardzības departamentā uzskata, ka lēnais ofensīvas temps nogurdina Krievijas militārpersonas, un kopējais bruņoto spēku kaujas spēks ir samazinājies par aptuveni 20%. Kopš kara sākuma Krievija ir zaudējusi 1000 tanku, sacīja augsta Pentagona amatpersona.
Jaunā Ukrainas sektora komandiera ģenerāļa Aleksandra Dvorņikova iecelšanu daudzi uztvēra kā atziņu, ka Krievijas sākotnējais militārais plāns ir cietis neveiksmi. Neilgi pēc ierašanās Dvorņikovs mēģināja panākt, lai dažādas gaisa un zemes vienības koordinētu savus uzbrukumus, paziņoja ASV amatpersonas. Taču pēdējās divas nedēļas viņš nav parādījies sabiedrībā, liekot dažām amatpersonām spriest, vai viņš joprojām ir atbildīgs par kara pasākumiem.
Arī Krievijas piloti turpina demonstrēt tādu pašu uzvedību kā pirmajās kara nedēļās: viņi steidzas pāri robežai, dod triecienu mērķiem un pēc tam ātri atgriežas Krievijas teritorijā, tā vietā, lai paliktu Ukrainas gaisa telpā un liegtu piekļuvi saviem pretiniekiem. Rezultātā, pēc Pentagona domām, Krievija joprojām nav ieguvusi gaisa pārākumu.
Krievijas apgādes līniju pārtraukšana uz austrumiem no Harkivas nostādīs Krievijas karaspēku tādā pašā stāvoklī, kādā tie atradās pēc uzbrukuma Kijivai kara sākumā, norāda ASV amatpersonas. Ukrainas vienības, bruņotas ar prettanku raķetēm Javelin, apšāva jūdžu garas kolonnas, kas stiepās netālu no Kijivas, kas apturēja Krievijas armijas virzību.
Par vienu no galvenajiem Krievijas armijas trūkumiem Pentagons sauc jaunāko virsnieku trūkumu, kuriem atļauts darboties neatkarīgi. ASV armijā ir seržanti, vadu vadītāji un kaprāļi, kuriem tiek doti uzdevumi un norādījumi, kā arī tiek dota iespēja veikt šos uzdevumus pēc saviem ieskatiem. Krievijas bruņotie spēki ievēro padomju stila doktrinālo metodi, kurā zemāka ranga militārpersonas nav pilnvarotas norādīt uz acīmredzamiem stratēģijas trūkumiem vai veikt korekcijas.
Bijušais sabiedroto spēku augstākais komandieris Eiropā Filips Brīdlovs Dvorņikova iecelšanu, viņa jauno taktiku un pieejas maiņu nosauca par pareizu. Taču ar divu nedēļu pauzi pēc tam, kad Krievijas militārpersonas pameta cīņu par Kijivu, nepietika, lai pavērstu kampaņas gaitu: ”Pat mūsu armiju būtu bijis grūti pāraprīkot, salabot un reorganizēt divu nedēļu laikā pēc tam, kad tā saņēma spēcīgs sitiens”. Kad Dvorņikovs pārņēma vadību, tā pārāk ātri atgriezās kaujā. Šim lēmumam bija jānāk no Maskavas.
Atsākot uzbrukumu Donbasam, Krievija sāka apšaudīt pilsētas un ciematus ar artilērijas uguni. Taču pēc apšaudes ne karavīri, ne bruņutehnika šīs teritorijas neieņēma, kas ir svarīgi to saglabāšanai, norāda ASV armija. Tas nozīmē, ka Krievija var saskarties ar grūtībām, mēģinot nostiprināties okupētajās teritorijās, kā tas notika Harkivā.