ASV Aizsardzības ministrija atjauno ātrās reaģēšanas vienību, lai Ukrainai un sabiedrotajiem Eiropā piegādātu ieročus pēc Krievijas iebrukuma Ukrainas teritorijā. Tās mērķis ir pārvarēt birokrātiju, kas saistīta ar ieroču pārdošanu un piegādi. Par to šonakt informē REUTERS
Pentagons uzsācis īpašas komandas izveidi, lai reaģētu uz pieaugošo pieprasījumu pēc jaunu ieroču pārdošanas un lūgumiem nodot esošos ieročus ASV sabiedrotajiem, jo valstis, tostarp Ukraina, cīnās, lai iegūtu ieročus pēc Krievijas iebrukuma.
ASV Aizsardzības ministrijas ieroču iegādes Pentagona birojs, kas ir ASV Aizsardzības ministrijas ieroču pircējs, ir izvirzījis pieaugošu pieprasījumu no Eiropas sabiedrotajiem, kuri cer nosūtīt ieročus uz Ukrainu, izmantojot trešo pušu piegādes, vai vēlas iegādāties ieročus, lai stiprinātu savu aizsardzību, sacījuši Reuters avoti.
Ātrās reaģēšanas komanda pēdējo dienu laikā tikusi atjaunota, lai koordinētu un samazinātu birokrātiju saistībā ar pārdošanu un pārsūtīšanu, vienlaikus piešķirot prioritāti sabiedroto pieprasījumiem, sacīja avoti.
Iepriekš neziņotie centieni rodas, Pentagonam strādājot, lai reaģētu uz strauji mainīgo ieroču darījumu un nodošanas situāciju. Pentagons Trampa administrācijas laikā jau izmantoja šādu ātrās reaģēšanas komandu.
“Kā daļu no Aizsardzības departamenta pastāvīgajiem piegādes ķēdes noturības centieniem, departaments novērtē rūpnieciskās bāzes jaudu, lai ražotu preces, kas ir būtiskas mūsu un mūsu sabiedroto un partneru nacionālajai drošībai. Šie centieni ir vērsti uz galveno piegādes ķēdes ierobežojumu noteikšanu un mazināšanas pasākumiem, lai nodrošinātu mūsu un mūsu sabiedroto un partneru drošību, uzlabojot kapacitāti,” sacīja aizsardzības resora amatpersona.
Operācija tiek īstenota sadarbībā ar ASV Aizsardzības drošības sadarbības aģentūru, kas Aizsardzības departamentam pārrauga ieroču pārdošanu un nosūtīšanu uz citām valstīm.
Saskaņā ar Reuters redzēto e-pasta ziņojumu DSCA nesen lūdza aizsardzības nozarei ierīces, kuras var izmantot, lai atspējotu vai notriektu dronus, kas bija noliktavā vai varētu būt gatavi piegādei 120 dienu laikā.
“Ņemot vērā pašreizējo krīzi Eiropā, ASV valdība turpina centienus atrast efektīvus risinājumus, kas palīdzētu Ukrainai pašreizējā situācijā. Viena no mūsu fokusa jomām ir C-sUAS,” teikts ziņojumā. Lai pieveiktu dronus, tiek izmantota mazo bezpilota gaisa sistēmu (C-sUAS) tehnoloģija.
Pretdronu ierīcēm ir dažādi izmēri, cenas un formāti, tostarp pārnēsājamais radara pistolei līdzīgs Dronekiller, ko ražo IXI Electronic Warfare, un Dronebuster no Radio Hill Technologies, kas katrs var maksāt desmitiem tūkstošu dolāru. Ir arī lielākas tehnoloģijas versijas, tostarp tādas, kas varētu aizsargāt SRC Inc. ražoto stadiona lielumu. Lielākas sistēmas var maksāt no 3 līdz 6 miljoniem USD, norāda nozares vadītāji.
Pentagons ir uzsvēris, ka visnoderīgākās ir mazākas sistēmas, piemēram, prettanku sistēmas Javelin un pretgaisa raķetes Stinger, kuras sabiedrotie gandrīz katru dienu sūta uz Ukrainu ar kravas automašīnām.
“Mēs uzskatām, ka labākais veids, kā atbalstīt Ukrainas aizsardzību, ir nodrošināt viņiem visvairāk nepieciešamos ieročus un sistēmas, lai sakautu Krievijas agresorus, jo īpaši pretbruņu un pretgaisa aizsardzību,” sacīja Pentagona pārstāvis Džons Kērbijs.
Dažos gadījumos sabiedrotie cenšas izmantot situāciju Ukrainā, lai “paātrinātu lietas, ko viņi gribēja jau pirms konflikta”, sacīja kāda ASV amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma, piebilstot, ka piegādes ķēdes joprojām ir noslogotas dēļ pandēmijas, tāpēc pastāvot neskaidrībām par to, kā tas notiek. pieprasījumu varētu apmierināt nekavējoties.
Valstis Eiropā un visā pasaulē apsver iespēju palielināt aizsardzības budžetus, lai apmierinātu arvien neskaidrākās drošības prognozes, un arī Vācija sola strauju izdevumu pieaugumu.