Pēc 21. septembra, kad Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja par mobilizācijas sākšanu, Krievijas grāmatu veikalos tika reģistrēts būtisks pieprasījums pēc literatūras par Otro pasaules karu un nacistisko Vāciju.
Par bestselleru kļuva Nikolasa Stārgarda (Nicholas Stargardt) grāmata ”Mobilizētā nācija. Vācija 1939–1945” . Tā ir pētījums par to, kā vācieši uztvēra karu, kas tapis, pamatojoties uz Trešā Reiha pilsoņu dienasgrāmatām un personīgo saraksti. Veikala pārstāvis sacījis, ka no 21. septembra līdz 4. oktobrim grāmatas pārdošanas apjoms ir palielinājies par 405%, salīdzinot ar 7.-20. septembri.
Starp bestselleriem ir arī Pāvela Sudoplatova ”’Memuāri zem grifa “slepeni”, “Uzvara slepenā karā”. 1941-1945″, Nikolajs Ņikuļins, “Slepenā kara un diplomātijas hronika. 1938-1941” autors Pāvels Sudoplatovs.
Kritiķe Gaļina Juzefoviča notiekošo skaidroja ar to, ka cilvēki mūsdienās cenšas rast skaidrojumu valstī notiekošajam, bet atbildes nerod medijos, tāpēc pievēršas grāmatām.
“Literatūra, kas fiksētu šī brīža notikumus, vēl nav uzrakstīta un netiks rakstīta vēl ilgi. Tāpēc cilvēki intuitīvi meklē vēsturiskos laikmetus, kuru pieredze, šķiet, ir saistīta ar viņiem,” uzskata kritiķe.