Pēc gandrīz divus gadus ilgas konfrontācijas ukraiņu aizstāvji karā ar Krieviju sāka izmantot jaunu stratēģiju. To norāda BILD apskatnieks Julian Röpke.
Pēc viņa teiktā, gandrīz 23 mēnešus Ukrainas bruņotie spēki varonīgi pretojas Krievijas karaspēka uzbrukumam. Aizsardzības spēkiem izdevās atbrīvot aptuveni pusi no 33% okupēto reģionu, bet pēdējie lielākie panākumi, turpina novērotājs, fiksēti tālajā 2022. gadā.
Ukrainas bruņoto spēku 2023. gada pretuzbrukums, uz kuru tika liktas lielas cerības, beidzās ar “minimālu teritoriālo ieguvumu austrumos un dienvidos”, saka Julians Repke.
Tajā pašā laikā Krievijas bruņotie spēki atsāka aktīvās uzbrukuma operācijas Donbasā un varēja pārņemt savā kontrolē Doņeckas apgabala Maryinkas pilsētu, kurā pirms kara dzīvoja aptuveni 10 tūkstoši cilvēku. Tajā pašā laikā okupanti cieš kolosālus zaudējumus, kas mēnesī var sasniegt pat 5 tūkstošus cilvēku, taču tie negrasās apstāties.
Tajā pašā laikā Ukrainas puse pēc divu gadu pilna mēroga iebrukuma “atradās piespiesta pie sienas”, uzskata novērotājs. Tas ir saistīts ar Rietumu palīdzību, kas ir samazinājusies par aptuveni 90%, salīdzinot ar 2022. gadu. Tāpat ASV nevar atrisināt jautājumu par ieroču piegādes turpināšanu līdz 2024. gadam.
Šajā sakarā, raksta Julians Repke, Ukrainas bruņotie spēki ir spiesti mainīt taktiku.
Pirmkārt, novērotājs atzīmēja, ka ukraiņu aizstāvji dažu mēnešu laikā spējuši pārvērst ārzemju artilērijas šāviņus par saviem bezpilota kamikadze lidaparātiem, un ārpus frontes parādījās pagaidu alternatīva teritoriju atbrīvošanai – partizānu uzbrukumi.
Turpinās Krievijas infrastruktūras, kas var apkalpot gan civiliedzīvotājus, gan militāri rūpniecisko kompleksu, iznīcināšana.