9. aprīļa pusdienlaikā, Kristus Svētās Augšāmcelšanās svētkos, pāvests Francisks vērsās pie ticīgajiem un visiem labas gribas cilvēkiem ar tradicionālo vēstījumu “Pilsētai un pasaulei”.
”Tomēr ceļā joprojām ir daudz klupšanas akmeņu, kas mūsu tiekšanos pēc augšāmceltā Kunga padara grūtu un nogurdinošu. Viņam mēs vēršam savu lūgšanu: palīdzi mums skriet pie Tevis! Palīdzi mums atvērt mūsu sirdis!”, savā uzrunā teica Francisks un turpinājumā izcēla arī mūsdienu pasaulē nerimstošos konfliktus un citas problēmas.
”Palīdziet mīļotajai ukraiņu tautai ceļā uz mieru un izgaismojiet Lieldienas krievu tautai. Mieriniet ievainotos un tos, kuri zaudējuši tuviniekus kara dēļ, un dodiet ieslodzītajiem drošu atgriešanos pie ģimenēm. Atveriet visas starptautiskās sabiedrības sirdis, lai pieliktu pūles, lai izbeigtu šo karu un visus konfliktus, kas asiņo pasaulē, sākot ar Sīriju, kas joprojām gaida mieru. Atbalstiet spēcīgas zemestrīces upurus Turcijā un tajā pašā Sīrijā. Lūgsim par tiem, kuri zaudēja savus radus un draugus un palika bez pajumtes: lai viņi saņem mierinājumu no Dieva un palīdzību no tautu saimes.
Šajā dienā mēs tev, Kungs, uzticam Jeruzalemes pilsētu, tavas augšāmcelšanās pirmo liecinieku. Es paužu dziļas bažas par pēdējo dienu uzbrukumiem, kas apdraud tik ļoti vēlamo uzticības un savstarpējas cieņas gaisotni, kas nepieciešama dialoga atsākšanai starp izraēliešiem un palestīniešiem, lai svētajā pilsētā un visā reģionā valdītu miers.
Dievs palīdz Libānai, kas joprojām meklē stabilitāti un vienotību, lai tā varētu pārvarēt savas domstarpības un lai visi tās pilsoņi varētu strādāt kopā valsts kopējā labuma labā.
Kungs, neaizmirsti mīļos Tunisijas ļaudis, īpaši jaunatni un tos, kas cieš no sociālajām un ekonomiskajām problēmām, lai viņi nezaudētu cerību un kopīgi strādātu, lai veidotu mierīgu un brālīgu nākotni.
Pievērsiet acis uz Haiti, kas jau vairākus gadus pārdzīvo nopietnu sociāli politisko un humanitāro krīzi, un atbalstiet politiķu un starptautiskās sabiedrības centienus rast pastāvīgu risinājumu daudzajām problēmām, kas nomoka valsts nomocītos iedzīvotājus.
Stiprināt miera un izlīguma procesus, kas uzsākti Etiopijā un Dienvidsudānā, un izbeigt vardarbību Kongo Demokrātiskajā Republikā.
Atbalsti, Kungs, kristiešu kopienas, kuras šodien svin Lieldienas īpašos apstākļos, piemēram, Nikaragvā un Eritrejā, un atceries visus tos, kuriem nav atļauts brīvi un publiski praktizēt savu ticību. Sniedziet mierinājumu starptautiskā terorisma upuriem, īpaši Burkinafaso, Mali, Mozambikā un Nigērijā.
Palīdzi, Kungs, Mjanmai iet miera ceļus un apgaismo vainīgo sirdis, lai ilgi cietusī Rohingya atrastu taisnību.
Mieriniet bēgļus, deportētos, politieslodzītos un migrantus, īpaši visneaizsargātākos, kā arī visus tos, kas cieš no bada, nabadzības un narkotiku tirdzniecības, cilvēku tirdzniecības un visa veida verdzības kaitīgajām sekām. Iedvesmo, Kungs, tautu vadoņus, lai neviens netiktu diskriminēts un pazemots; lai, pilnībā ievērojot cilvēktiesības un demokrātiju, šīs sociālās problēmas varētu izārstēt, pastāvīgi un vienīgi tiecoties pēc pilsoņu kopējā labuma, lai tiktu garantēta drošība un apstākļi, kas nepieciešami dialogam un mierīgai līdzāspastāvēšanai.
Brāļi un māsas, atgūsim arī mēs ceļojuma garšu, paātrināsim cerības pulsu, sagaidīsim Debesu skaistumu! Smelsimies šodien spēku no labestības, lai dotos pretī Labajam, kas nepieviļ. Un, ja, kā rakstīja kāds senais Baznīcas tēvs, “lielākais grēks ir neticēt augšāmcelšanās spēkam” (Īzaks Sīrietis, Askētiski vārdi I, 5), tad šodien mēs atzīstam: “Jā, mēs esam pārliecināti. : Kristus patiesi ir augšāmcēlies”