Viesuļvētru aktivitāte Atlantijas okeānā ir spēcīga, savukārt Dienvidamerikā vairākus mēnešus ilgušais nokrišņu trūkums, kas ir zemāks par vidējo, izraisījis sausumu. Par to šodien raksta The Guardian
Viesuļvētra Kirk virzās uz Eiropu. Savā maksimālajā stiprumā Atlantijas okeāna vidusdaļā Kirk sasniedza 4. kategorijas statusu ar maksimālo vēja ātrumu 65 m/s. Kamēr Kirk virzās uz ziemeļaustrumiem uz Eiropu, atstājot aiz sevis siltās jūras, sagaidāms, ka šodien tā spēks pazemināsies līdz 1. kategorijas viesuļvētrai.
Tuvāko dienu laikā Kirk piedzīvos ekstratropisku pāreju, kļūstot par bijušo viesuļvētru, kad otrdien vai trešdien tā sasniegs Eiropas krastus. Lai gan saglabājas dažas modeļu atšķirības attiecībā uz precīzo ekstratropiskā ciklona Kirk ceļu, tiek prognozēts, ka tas iatbalsosies visā Ziemeļeiropā, un Francijā, Beļģijā, Nīderlandē un pēc tam Ziemeļvācijā būs spēcīgāki vēji un spēcīgs lietus. Apvienotās Karalistes dienvidu daļās var būt spēcīgas lietusgāzes.
Viesuļvētru aktivitāte Atlantijas okeānā joprojām ir spēcīga, un arī viesuļvētra Leslie tiek rūpīgi uzraudzīta. Leslie, kas atrodas Atlantijas okeāna vidienē, sestdien tika paaugstināta par 1. kategorijas viesuļvētru, un maksimālais ilgstošais vējš līdz svētdienas vakaram sasniedza 40 m/s. Tiek prognozēts, ka Leslie neturpināsies ilgi, un ir paredzams, ka līdz otrdienas rītam tā tiks pazemināta līdz tropiskajai vētrai bez mijiedarbības ar zemi.
Tropiskais ciklons Meksikas līcī ar nosaukumu Milton nesen tika paaugstināts uz tropiskās vētras statusu, iezīmējot līdz šim 13. tropisko vētru Atlantijas okeānā šajā sezonā. Tiek prognozēts, ka Milton tuvākajās dienās strauji pastiprināsies līdz lielas viesuļvētras statusam, virzoties uz Floridu. Lai gan joprojām ir zināma neskaidrība par sistēmas precīzu trasi un intensitāti, Floridas pussalas rietumu piekrastes daļās ir iespējami postoši vēji, stiprs lietus un dzīvībai bīstams vētras pieplūdums. Tas būs tikai nedēļu pēc tam, kad viesuļvētra Helēna izraisīja ievērojamus cilvēku zaudējumus un postījumus vairākos ASV štatos.
Tikmēr Dienvidamerikā lielu krīzi tzraisa mēnešiem ilgs sausums, kad nokrišņu daudzums ir zemāks par normālo. Tas izraisījis plašus meža ugunsgrēkus Brazīlijā tikai pirms dažām nedēļām. Saskaņā ar Brazīlijas ģeoloģijas dienesta datiem, ūdens līmenis Amazones upē pazeminās jau vairākus mēnešus, Manusas ostā, kas atrodas pie Negro upes pietekas Brazīlijas ziemeļos, sasniedzot 120 gadu zemāko līmeni. Ūdens līmenis šeit bija 12,66 metri, salīdzinot ar vidējo 21 metru, un paredzams, ka tas turpinās pazemināties vēl vairākas nedēļas.