Februārī FAO pārtikas cenu indekss bija vidēji 129,8 punkti, kas ir par 0,6% mazāk nekā janvārī, bet par 18,7% mazāk nekā 2022. gada martā.
Indeksa, kas seko ikmēneša pasaules cenu izmaiņām pārtikas preču grozam, kritums atspoguļo augu eļļu un piena produktu kritumu, kas vairāk nekā kompensēja straujo cukura cenu kāpumu, norāda FAO.
Graudu cenu indekss salīdzinājumā ar janvāri praktiski nemainījās. Pasaules kviešu cenas mēneša laikā nedaudz pieauga, jo bažas par sausajiem apstākļiem ASV un lielo pieprasījumu pēc piegādēm no Austrālijas lielā mērā kompensēja spēcīgā konkurence starp eksportētājiem.
Pasaules rīsu cenas kritās par 1%, jo tirdzniecības aktivitāte palēninājās vairumā lielāko Āzijas eksportētāju, kuru valūtas arī kritās pret ASV dolāru.
FAO augu eļļas cenu indekss salīdzinājumā ar janvāri samazinājās par 3,2%, ko noteica palmu, sojas pupu, saulespuķu un rapšu eļļas cenu pazemināšanās pasaulē.
FAO piena produktu cenu indekss mēneša laikā samazinājās par 2,7%, bet vislielāko kritumu uzrādīja paniņu un vājpiena pulvera starptautiskās kotācijas.
FAO gaļas cenu indekss salīdzinājumā ar janvāri gandrīz nemainījās. Mājputnu gaļas cenas pasaulē turpināja kristies, pateicoties spēcīgajam eksporta piedāvājumam, neskatoties uz putnu gripas uzliesmojumiem vairākās vadošajās ražotājvalstīs, savukārt cūkgaļas cenas pasaulē pieauga, galvenokārt bažām par ierobežoto eksporta piedāvājumu Eiropā.
Turpretim FAO cukura cenu indekss, salīdzinot ar janvāri, pieauga par 6,9% un sasniedza augstāko līmeni pēdējo sešu gadu laikā, ko lielā mērā noteica cukura ražošanas prognozes pasliktināšanās Indijā 2022.-2023.gada sezonai, kā arī zemākas jēlnaftas un etanola cenas Brazīlijā.