Dizaina mēbeles kaķiem var būt dārgas. Taču ar dažiem budžetam draudzīgiem materiāliem un radošumu mājdzīvnieku saimnieki var izveidot kaķiem piemērotu vidi. Anna E., autore no Reinas-Mainas reģiona, ir viena no tiem. Nesen viņa pārvērta savas mājokļa gaiteņa zonu par sportisku kaķu istabu – ar pieejamiem atradumiem no Temu. Šī tiešsaistes iepirkšanās platforma, kas pazīstama ar kvalitatīviem produktiem par pieņemamām cenām, kļuvusi par iecienītu izvēli taupīgiem pircējiem Vācijā.
Skrāpējamā siena un kāpelēšanas stumbrs
“Es vienmēr esmu vēlējusies uzbūvēt skrāpēšanas un kāpelēšanas trasi saviem kaķiem, lai maksimāli izmantotu plašo un augsto gaiteņa telpu mūsu modernajā vecajā dzīvoklī,” stāsta vientuļā māte. Tāpēc 39 gadus vecā Anna pasūtīja no Temu pašlīmējošus skrāpēšanas paklājiņus, sizala virvi un sienas kāpšļus. Lai viss izskatītos dabiskāk, viņa iegādājās arī mākslīgos augus šajā platformā.
Kāpelēšanas stumbra izveidei Anna izmantoja koka stumbru, kuru bija atradusi brīvdienās pie jūras Beļģijā. “Es to noslīpēju un nokrāsoju ar krēmīgi baltu sienas krāsu,” viņa sajūsmināti stāsta. Dekorēšanai viņa izmantoja sizala virves un mākslīgos augus. “Augi izskatās tik īsti, ka stumbrs izskatās kā dabā,” viņa piebilst.
Tā kā kāpelēšana pa stumbru sākumā kaķiem bija jauna un sarežģīta, Anna pielīmēja skrāpēšanas paklājiņus arī pie sienas aiz stumbra: “Viņiem patīk rāpties un izstiepties. Paklājiņu struktūra ir līdzīga paklājam – tas viņiem ļoti patīk.” Ar meitas palīdzību skrāpēšanas paklājiņu pielīmēšana aizņēma tikai dažas minūtes.
Sienas kaste no vīna kastēm ar kāpšļiem
Gaitenī otrā pusē Anna izveidoja vēl vienu kāpšanas zonu no vecas vīna kastes, ko izklāja ar filcu un skrāpēšanas paklājiņiem – drošai kāpelēšanai. Viņa izgrieza apaļus caurumus iekļūšanai un izkļūšanai no kastes un uzstādīja to virs kāpšļiem, ko iepriekš piestiprināja pie sienas. “Šie kāpšļi bija ļoti viegli montējami un maksāja tikai daļu no cenas, ko es citur būtu maksājusi,” saka Anna. Tagad kaķi izmanto tos, lai iekļūtu kastē, kas kalpo kā atpūtas vieta.
Anna jau ir uzbūvējusi trīs vertikālās rotaļu zonas un plāno vēl: “Tālāk es savienošu sēdēšanas un gulēšanas vietas ar kaķu trepēm un plauktiem gaisā.”
Iedvesma no kaķu kafejnīcām
Anna iedvesmojusies no kaķu kafejnīcām, ko apmeklējusi Vācijā, Francijā, Beļģijā un Japānā. “Tur vienmēr viss tiek pielāgots no kaķu perspektīvas – tas man ļoti patīk. Tas ir pavisam kas cits nekā vienkārši nolikt gatavu skrāpēšanas koku stūrī,” viņa saka.
Vertikālās kustību zonas ir īpaši lietderīgas pilsētas dzīvokļos. “Kaķiem, kuri nedodas ārā, ir nepieciešams kustēties, lēkt un rāpties,” skaidro Anna. “Saules gaisma uz balkona ir jauka, bet viņiem jāspēj arī mājās izkustēties.”
Tāpat kā daudzi pilsētas mājdzīvnieku saimnieki, Anna meklē līdzsvaru starp radošumu un izmaksām. Viņa Temu atrada piederumus – nelielus plauktus, sienas stiprinājumus un spilvenus – netērējot daudz. Kā liecina nesenā Ipsos aptauja, ko atbalstīja šī tirdzniecības platforma, Vācijas lietotāji 2024. gadā, iepērkoties Temu, vidēji ietaupījuši 27 procentus. Temu ļauj tādiem taupīgiem pircējiem kā Anna īstenot lielas idejas, nepārsniedzot budžetu.
Aprūpe ar nelielu budžetu
Anna atrada Temu arī elektrisko suku ar izsmidzināšanas funkciju. “Tajā var iepildīt ūdeni, un, sukājot, tā viegli izsmidzina,” viņa skaidro. Ierīci var uzlādēt ar USB, un tā palīdz viņai atbrīvoties no liekajiem matiņiem uz viņas garspalvainās kaķenes. “Es redzēju līdzīgu birsti veikalā par gandrīz 20 eiro, bet Temu tā maksāja tikai trīs. Liela atšķirība.” Annu priecē, ka darbošanās ar rokām ir padarījusi viņas mājas rotaļīgākas – gan bērniem, gan kaķiem. Ar pieejamiem un kvalitatīviem rīkiem un materiāliem no Temu viņa uzskata, ka vairāk cilvēku var izveidot funkcionālas, mājdzīvniekiem draudzīgas mājas, nepārsniedzot izdevumu robežas.