Krievijas un Ukrainas bruņotie spēki šobrīd Hersonas apgabalā apmainās ar aptuveni vienādu triecienu skaitu, tomēr Ukrainas spēki ir tāluma un precizitātes pārsvars, raksta The New York Times (NYT).
Ukraina saņēmusi artilērijas priekšrocības Hersonas reģionā, raksta NYT, atsaucoties uz vietējiem pavēlniecības un militārajiem ekspertiem. Iemesls ir Rietumu piegādātās liela darbības rādiusa un augstas precizitātes raķetes un artilērijas lādiņi – ieroču klase, kuras Krievijas Federācijai lielā mērā trūkst, teikts sestdien, 29.oktobrī, publicētajā ziņā.
Ukrainas iznīcinātāji iznīcina Krievijas tehniku miljoniem dolāru vērtībā, raksta NYT. To darot, viņi izmanto ne tikai ASV un sabiedroto sagādātos ieročus, bet arī pamata bezpilota lidaparātus, kā arī modernākus bezpilota lidaparātus. Tajā pašā laikā Krievija “joprojām ir milzīgs spēks ar spārnotajām raķetēm, lielu armiju un miljoniem artilērijas šāviņu, kaut arī neprecīziem”, norāda laikraksts. Pēc tā teiktā, pieaugošās artilērijas priekšrocības ļāvušas Ukrainas bruņotajiem spēkiem lēnām virzīties uz priekšu Hersonas virzienā, kaut arī uz zaudējumu rēķina .
Krievu armijas uguns intensitāte ir samazinājusies
Pēc Ukrainas pavēlniecības teiktā, šobrīd puses apmainās ar aptuveni vienādu triecienu skaitu. Tomēr Ukrainas ir ne tikai attālāki, bet arī precīzāki, pateicoties Rietumu piegādātajām satelītvadāmajām raķetēm un artilērijas lādiņiem, stāsta NYT sarunu biedri.
“Mēs varam viņus sasniegt, bet viņi nevar sasniegt mūs. Viņiem nav tādu ieroču,” NYT sacīja kāds Ukrainas armijas majors, kurš komandē artilērijas bateriju Hersonas frontē. Pēc viņa teiktā, Krievijas armijas apšaudes intensitāte ir samazinājusies trīs reizes, kas var liecināt par munīcijas trūkumu Krievijas spēkiem. “Pastāv viedoklis, ka Krievijas armija ir bezgalīga, taču tas ir mīts,” uzsvēra Ukrainas armijā.
Turklāt, pēc ziņojuma, amerikāņu sagādātās haubices M777, izšaujot augstas precizitātes šāviņus, piespiedušas krievus smago tehniku novietot tālāk no frontes līnijas. NYT arī vērš uzmanību uz to, ka tilti pār Dņepru, caur kuriem tika piegādāta Hersona, atrodas Ukrainas artilērijas rādiusā un lielākoties nav izmantojami. “Jautājums ir par to, cik ilgi Krievijas karaspēks spēs izturēt Hersonā,” raksta laikraksts.