Tūkstošiem noslēpumainu melnu bumbiņu, kas pagājušajā mēnesī izskalojās krastā un lika slēgt populāras pludmales apmeklētājiem, izrādījās nelielas kakas.
Sākotnēji par vairākās Austrālijas pludmalēs izskaloto tika uzskatīts, ka tās ir izgatavotas no darvas, bet Jaundienvidvelsas universitātes zinātnieki apstiprināja, ka lipīgās bumbiņas patiesībā ir “tauku bumbiņas” – cilvēku fekāliju, cilvēku matu, cepamās eļļas, ķīmisko vielu, taukskābju, nelegālo narkotiku un citu atkritumu kombinācijas savienojumi.
“Tie smaržo absolūti pretīgi, tie smaržo sliktāk nekā jebkad, ko esat saoduši,” 9News sacīja vadošais pētnieks, asociētais profesors Džons Bevess.
“Fatbergs” (tauku pikas) parasti veidojas kanalizācijā, kad materiāli neizšķīst ūdenī un galu galā salīp kopā.
Astoņas Sidnejas pludmales oktobrī tika slēgtas uz vairākām dienām pēc tam, kad krastā tika izskaloti tūkstošiem neparasto bumbiņu, un Rendvikas pilsētas domei pēc sākotnējām pārbaudēm radās aizdomas, ka granulas ir nerafinētas naftas maisījums, kas varētu nākt no naftas noplūdes, ziņoja mediji.
Pētnieki teica, ka katra bumbiņa bija nedaudz atšķirīga, taču tām bija cieta virsma un mīksts kodols.
“Tas bija nozīmīgs analītisks izaicinājums ar ļoti sarežģītiem maisījumiem, kas satur simtiem līdz tūkstošiem komponentu,” 9News sacīja analītiskais ķīmiķis, profesors Viljams Aleksandrs Donalds.
“Mums bija ļoti jautri analizēt šīs noslēpumainās lāses, izmantojot deduktīvus argumentus, lai izsekotu iespējamo cilvēku atkritumu avotu.”
Ņemot vērā bumbiņu sarežģīto sastāvu un ūdenī pavadīto laiku, pārbaudēs vēl ir jānosaka to precīza izcelsme, teikts NSW Vides aizsardzības iestādes intervijās medijos.
EPA piebilda, ka Sydney Water ziņoja, ka pilsētā nav zināmu problēmu ar atkritumu sistēmām.
Tā kā EPA veic savus neatkarīgos testus, lai noteiktu bumbiņas sastāvu, pētnieki uzskata, ka vairāk sasmakušo bumbiņu varētu atkal nonākt Sidnejas smilšainajās pludmalēs, līdz tiks noskaidrota to izcelsme.
“Ja vien jūs nezināt, no kurienes ir cēlies atkritumu avots, nav iemesla domāt, ka nākotnē to nevarētu būt vairāk,” sacīja Bevess.